Podozrenia o korupcií v Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA) sú známe už dlhšie. Jej bývalého výkonného riaditeľa Ľubomíra Partiku si pred pár rokmi nahral na stretnutí podnikateľ Štefan Duč.

Partika na videu hovorí o piatich percentách, ktoré berie z pridelených dotácií. Až nedávno rozbehla Národná kriminálna agentúra akciu Dobytkár, pri ktorej zadržala viacero osôb. Včera policajti nabehli aj do Partikovho luxusného domu v Rusovciach a zadržali dve osoby.

Partika za čias svojho pôsobenia v PPA spadal do košiara ministra Ľubomíra Jahnátka, známeho rodiny Bödörovcov. A Norbert Bödör, blízky človek Roberta Fica, mal podľa všetkého k Partikovi nadmieru vrúcny vzťah.

Bödörova firma Pivnica Radošina zinkasovala za Partikovho pôsobenia, teda od roku 2012 do roku 2016, z PPA dotácie dovedna v sume vyše troch miliónov eur. Ďaľších 2,3 milióna eur pritieklo eseročke HORAGRO vlastniacej nitriansky hotel Zlatý Kľúčik, tzv. Bödörovej “úradovne“ pod Zoborom.

Norbert Bödör s Partikom podľa Kočnerovej Threemy udržiaval kontakt aj po jeho odvolaní z funkcie ministerkou Gabrielou Matečnou. Začiatkom februára 2018 mu cez Mariana Kočnera vybavoval rozhovor s redaktorkou Martinou Ruttkayovou. Kočnerovi na neho poslal aj telefónne číslo.

„Na kedy zavolám Partiku? Napr. zajtra poobede,“písal Kočner Ruttkayovej. Bödör išiel naistotu a kumpána ďalej inštruoval: „Povedz prosím Martine, že o tom Partikovi vie aj šéfka.“

Kočner smeráckemu mocipánovi čoskoro podal pozitívnu správu. „Daj prosím vedieť Partikovi zmenu miesta pondelkového stretka. 10:00 v Holiday Inn, ja tam prídem presne a Martina 10:10. Povedz mu, nech sa ku mne prihlási on, keďže ja ho nepoznám.“

Ľubomír Partika žije v luxusnom dome s rozľahlým pozemkom. Pred časom nám tvrdil, že pozemok získal od svokrovcov a peniaze na dom si od nich požičal. Či skončí v rámci vyšetrovania rozsiahlej policajnej akcie vo väzbe, ukážu najbližšie dni.