Tip na článok
Škripek:

Fanatici v parlamente: V Národnej rade SR sedia aj poslanci, ktorých osvietilo

Slovensko sa podľa Ústavy neviaže na žiadne náboženstvo. Medzi poslancami sa však nájdu takí, ktorí sa snažia náboženské názory a myšlienky prepašovať aj do zákonov.

Samotná viera, samozrejme, nie je problém, veď naši zástupcovia majú priamo v budove Národnej rady modlitebnú miestnosť. Niektorí však svojím konaním a názormi šokujú aj vlastných kolegov. Napríklad taký Richard Vašečka z Obyčajných ľudí sa chodí radiť s Bohom vždy, keď sa v parlamente rozhoduje o niečom dôležitom.

Čítajte viac:

Zemepáni Kuffovci? Rodina poslanca vlastní rozsiahle pozemky

Na Boha sa obracia aj ďalší z Obyčajných - Branislav Škripek. Vieme o ňom napríklad, že ako príkladný neznáša bábiky Monster High, proti ktorým aj otvorene bojoval. Zaujímavosťou je, že pôvodne stál na opačnej strane barikády a predtým, než sa stal veriacim, bol zarytým pankáčom.

Čítajte viac:

Veriaci pred klinikou: Každým Zdravas zachránime jedno nenarodené dieťa

Anarchistické časy dnešného poslanca sa skončili krátko po revolúcii. Na vojne v Postoloprtoch pri Žatci v roku 1990 zažil „na buzeráku osvietenie“ a obrátil sa k Bohu. „Náhle ma obklopilo niečo obrovské, čo presahovalo čas a priestor. Začal som vnímať a rozumieť, že existuje niečo oveľa väčšie než opona materiálneho sveta, ktorá nás obklopuje. Náhle som porozumel, že je Boh a nekonečno, že nekonečno je konkrétne a je schopné s vami komunikovať,“ opísal Škripek zážitok, ktorý mu zmenil život. A aj všetkým, ktorí dnes musia čeliť jeho dogmatickým útokom.

Ktorí ďalší poslanci veria viac Bohu ako prezidentovi? A ako sa to prejavuje?Dočítate sa v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ

VIDEO Plus 7 Dní