Definitívne sa rozhodne budúci týždeň

Šéfa RTVS bude voliť parlament 22. júna, ponuky sa odovzdávajú do 10. mája a verejné vypočutie kandidátov je naplánované na 30. mája. Kandidáti aktuálne hľadajú politickú stranu, ktorá ich voľbu zastreší.

„Nemám, a ani nebudem hľadať. Na rozdiel od konkurencie, ktorá už behá s nasolenou riťou,“ vtipne reagoval na otázku PLUS 7 DNÍ dlhoročný podnikateľ v oblasti reklamy Fedor Flašík. A dodal, že definitívne sa rozhodne budúci týždeň.

Počet ešte nie je uzavretý

Oficiálne potvrdil kandidatúru Václav Mika, ktorého podporuje minister kultúry Marek Maďarič. Jeho stranícky šéf Robert Fico však otvorene vyhlásil, že na stoličke šéfa RTVS musí dôjsť k výmene. Ďalším je šéf TASR Jaroslav Rezník, ktorý zas viac vyhovuje premiérovi Ficovi ale aj Andrejovi Dankovi - odmieta ho však Most Híd. Neoficiálne sa spomínajú ešte mená ako Zuzana Ťapáková či Karol Farkašovský, tým však momentálne chýba politická podpora.

Už sa raz o post uchádzal

Flašík už raz vo voľbe generálneho riaditeľa RTVS zabojoval - pred šiestimi rokmi poslanci zvolili dovtedajšiu šéfku rozhlasu Miloslavu Zemkovú, ktorú neskôr nahradil Václav Mika.

Flašík ponúkal úplné zrušenie reklamy vo verejnoprávnom vysielaní a zastával model s tromi televíznymi kanálmi. Bývalý mediálny mág je známy aj tým, že zakladal s exmanželkou Monikou Flašíkovou-Beňovou Rádio Okey, dnes známe ako Europa 2.

Čítajte viac