Kočner vo svojich dvoch básňach nazvaných Blší cirkus a Hot call (Horúci telefonát) hodnotí jednak ministrov a jednak dianie v polícii. Formulované sú vo veľmi jednoduchých rýmoch. Snažil sa vložiť do nich iróniu. O predsedovi OĽaNO Igorovi Matovičovi napríklad píše:

Má ten Igor riadny pech
riadiť tento "pytel blech".
Denníku N prezradil,
že by to rád položil.

Nech sú voľby zajtra hneď
bárs sa vráti starý svet.
Opozičné lavice
miluje on nejvíce.


O fór sa pokúsil vo veršoch o bývalom policajnom prezidentovi Petrovi Kovaříkovi, ktorý istý čas pracoval ako pridelenec v USA.

V ‚síjaej‘ sa neučil,
Ameriku neľúbil…
V Mossade tiež nemá zložku,
celú má tiež totú kožku.

Feldek: To nie sú básne, ale statusy

Ako vidí Kočnerovu záľubu známy spisovateľ, básnik i prozaik Ľubomír Feldek? Poslali sme mu krátku ukážku z väzenskej tvorby. Podľa Feldeka Kočner nepíše básne, ale statusy, teda postoje.
„Zodpovedajú žánru, ktorý sa dnes hojne pestuje na sociálnych sieťach aj v médiách a tuším najčastejšie sa označuje slovom status (vo význame postoj). Svoje témy si tento žáner hľadá najmä v politike. Je sloboda prejavu a nečudo teda, že ten žáner je mimoriadne rozšírený. Slobodu prejavu využívať a k politike sa vyjadrovať môže v demokracii každý,“ komentoval Kočnerovu tvorbu.

Ako vraví Feldek, sú medzi nami aj ľudia, ktorí statusy o politike nepíšu alebo len veľmi zriedkavo. „Nie že by ich politika nezaujímala, ale uvedomujú si, že nie všetkým ,kudrlinkám‘ politiky rozumejú. A chcú sa vyhnúť tomu, že niečo alebo niekoho skritizujú - a o pár dní sa ukáže, že je všetko inak,“ komentuje spisovateľ.

Feldek prostredníctvom PLUS 7 DNÍ posiela pozdrav všetkým statusárom - pár vlastných veršov vyprovokovaných Putinovou „špeciálnou operáciou“.

Wimbledonskou víťazkou je
tohto roku Rybakina Jelena.
Zvíťazila zaslúžene.
Žičila tej mladej žene
wimbledonská tráva zelená.

Aj Putin jej z Moskvy „sláva“ volá.
Veď aj jeho zásluha to bola.
„Zdržala ma Ukrajina,
nestihol som do Londýna
prísť aj ja,

nuž, Rybakina,
mne ďakuješ za šťastie!
Kam ja prídem,
tam už tráva nerastie.