Hotel oligarchov Smeru Juraja Širokého a Jozefa Brhela začal byť pre Roberta Fica odrazu príliš horúcou pôdou. Predseda Smeru mal doteraz v Hiltone rozložený svoj základný stan. So svojou partnerkou, právnou čakateľkou na prokuratúre Katarínou Szalayovou, v ňom trávil množstvo nocí. Po piatkovom záťahu Národnej kriminálnej agentúry, ktorá v rámci akcie Mýtnik pasovala za hlavu zločineckej skupiny práve Brhela, mal už Fico nové útočisko prichystané. A to luxusný byt v novostavbe Sokolská Residence pod bratislavskou Kalváriou.

7 kamier na terase

Budúca prokurátorka Szalayová vyzdvihla Fica v centrále Smeru v piatok podvečer. Na Volkswagene Arteon za 50 tisíc eur si to namierili do Starého Mesta, kde zašli do garáží prémiovej bytovky. Po dvoch dňoch Fica pred vchodom vyzdvihol šofér a po televíznej debate ho priviezol späť. Ani v tomto prípade nebolo garážovú bránu problém vlastným ovládačom otvoriť.

EXKLUZÍVNE FOTO Roberta Fica, ako prichádza a odchádza z nového útočiska pri Slavíne, nájdete v GALÉRII PLUS 7 DNÍ >>

Byt na najvyššom podlaží o rozlohe vyše 135 metrov štvorcových Ficovi ponúka okrem prestížnej lokality a množstva izieb aj majestátnu terasu po obvode bytu odzrkadľujúcu panoramatický pohľad na celé mesto. Na samotnej terase je umiestnených sedem (!) bezpečnostných kamier. Čo majú zachytávať, nevedno. V inzeráte pred dokončením stavby predával developer byt v holom stave za viac ako 600 tisíc eur. Jeho cena aj s vybavením je dnes pochopiteľne podstatne vyššia.

Oddaný Muňko

Nehnuteľnosť na papieri patrí smeráckemu poslancovi Dušanovi Muňkovi. Ten ju kúpil krátko pred poslednými parlamentnými voľbami. V tom období biznis jeho rodiny so štátom narastal. Muňkove dcéry vlastnia jednu z najväčších cestoviek na Slovensku. Získali lukratívne zákazky na 4 milióny eur od ministerstva vnútra na zabezpečovanie leteckej prepravy, či od ministerstva zahraničných vecí, kde mohol rezort čerpať až do limitu 6,6 milióna eur. Dušan Muňko v minulosti získal za výhodných podmienok do podnájmu aj noblesné priestory Reduty, kde sídli aj Slovenská filharmónia. Po voľbách sa mu ušlo aj miesto v poslaneckej lavici.

„Pán Fico neviem, kde býva, spýtajte sa jeho. To kto vám takéto blbosti vypráva?“ reagoval pre PLUS 7 DNÍ Muňko v minulosti na otázku, či sa do bytu nasťahuje jeho stranícky šéf. Fico si podľa našich informácií byt vyhliadol, potom si to rozmyslel a nakoniec plány opäť prehodnotil. Je zjavné, že vyše roka držal Muňko byt neobývaný. Pripravený ako poistku.

Prvý zo skupiny ľudí pohybujúcich sa okolo Roberta Fica putoval vlani za mreže kvôli obvineniam z korupcie v Pôdohospodárskej platobnej agenúre Norbert Bödör. Vyšetrovanie ukazuje ako ovládal policajné špičky aj špeciálneho prokurátora a z ozborojených zložiek si urobil eseročku. Tento piatok policajti obvinili z korupcie a machinácií pri verejných obstarávaniach Brhela spolu s bývalým šéfom Finančnej správy Františkom Imreczem, podnikateľom Michalom Suchobom a ďaľšími ľuďmi.

Aj keď sa Fico medzičasom nechcel do Muňkovho bytu nasťahovať, nakoniec tak predsa len urobil. 

Čo za to?

Majetkové výhody, aké Robert Fico roky požíva, ani zďaleka nezodpovedajú jeho príjmom. Z času na čas infantilne operuje akýmsi prenajatým bytom v Ružinove,  v ktorom by vraj mal bývať. Realita je však iná.  Ako sme našich čitateľov informovali, opakovane sme  ho pristihli v hoteli Hilton, aj v kaštieli vo Vinosadoch.

FOTO nového luxusného domu pod Slavínom, kde teraz býva Robert Fico, nájdete v GALÉRII PLUS 7 DNÍ >>

Fico skalopevne tají, či za pobyt v Hiltone niečo uhrádzal a prečo takýto benefit od Brhela so Širokým vlastne dostával. Nie je vylúčené, že opakované návštevy obskúrneho kaštiela vo Vinosadoch si mohol tiež užívať ako vďaku za štátnu štedrosť počas bývalých vlád. Rovnaká otázka teraz platí aj pri luxusnej nehnuteľnosti od Muňka.

Mohlo by vás zaujímať: