Je jasné, že bez politického krytia by Norbert Bödör s Tiborom Gašparom a Dušanom Kováčikom políciu a špeciálnu prokuratúru nemohli ovládať. Rozkrytím zločineckej štruktúry sa začína rúcať svet vtedajšiemu premiérovi Robertovi Ficovi a ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi. Obaja sa s Bödörom stretávali. Podľa svedectva Petra Tótha v hoteli Hilton, ale zrejme aj na iných miestach vrátane vianočných večierkov esbéesky Bonul.

O kontakte bývalého zápasníka s väzbami na nitrianske podsvetie a Robertom Ficom nepriamo svedčí aj jeho komunikácia s Marianom Kočnerom cez aplikáciu Threema. Bödör mal svojich ľudí nielen v polícii, ale aj v poslaneckých laviciach, na ministerstvách a v štátnych podnikoch.

Za prejavenú priazeň a priam neobmedzené možnosti „ziskov“ využíval celý policajný aparát na podporu strany Smer. Aspoň tak to vyplýva z policajného vyšetrovania. „Najmä v prospech členov politickej strany Smer, ktorí takto získavali neoprávnené výhody v politickom boji,“ píše sa v policajnom uznesení.

Ďalšou donedávna neohrozenou figúrou je zrejme najvplyvnejší člen zostavy oligarchov okolo Roberta Fica Miroslav Výboh. Niekdajší priekupník so zbraňami lietal v korupčnej afére s obrnenými vozidlami Pandur. Viaceré zdroje ho spájajú so stavebnou firmou Doprastav. Honorárny konzul Monaka však väčšinu svojich aktivít previedol do zahraničia.

V Threeme pri jednej príležitosti nastala trojkomunikácia. „Posielam aj Mirovi,“ píše Kočner Bödörovi a ten ho inštruuje: „Aj mu napíš, že to máme len my traja, aby to fakt niekde neposunul.“

Kočner píše osobe s označením De Miro: „Tento materiál máme len my traja. Ty, Noro a ja. A tak nech to aj ostane, lebo toto bude použité v mojej výpovedi na súde. Okrem toho máme znalecký posudok o pravosti zmenky.“

Kočner už bol v kauze zmeniek TV Markíza neprávoplatne odsúdený na 19 rokov.

FOTO Gašpara v Bonule si pozrite v GALÉRII

Bödör zatiaľ figuruje ako „konečný užívateľ výhod“ v korupčnej kauze Dobytkár aj v rámci policajného gangu. No končili všetky špinavé peniaze naozaj iba u neho?

Mohlo by vás zaujímať: