Tip na článok

Fico prehovoril o svojom zdravotnom stave: Čo premiérovi odporúčajú lekári?

Pol roka po operácii srdca premiér Robert Fico (52) vtipkuje o svojom zdravotnom stave. Aká to zmena - ak ešte na jar odmietol o zdravotných ťažkostiach informovať.

Galéria k článku (6 fotografií )
Po chorobe: Na hrádzi si zlepšoval kondíciu.
Nechýbala ani Trošková: Sedela pri okne a videla priamo na premiéra.
Fico vinár: Na obede so študentami si pochutnával na bielom.

Najnovšie na sociálnej sieti nechal odkaz, kde v krátkom videu chváli kvalitu slovenských vín a ďakuje vinárom za ich skvelú prezentáciu Slovenska v zahraničí a dokonca tak trochu roztopašne hovorí o svojom zdraví. „Priznám sa, aj osobne, že mi lekári začali kázať piť najmä červené víno. Ja som bol vždy na biele víno, tak začínam sa dnes trochu učiť,“ povedal s úsmevom na stretnutí s vinármi v Šenkviciach. Pán premiér by sa však nemal unáhliť, pravdupovediac, kapacita v oblasti kardiovaskulárnych chorôb odporúča niečo celkom iné.

Fico vinár: Na obede so študentami si pochutnával na bielom.
Fico vinár: Na obede so študentami si pochutnával na bielom.
Foto: TASR

Fico vinár: Pri posedení so študentami si pochutnával na bielom vínku. Foto: TASR

Francúzsky paradox

Legenda českej kardiológie Milan Šamánek takisto odkazuje na zdravé pitie vínka. Avšak komentuje aj francúzsky paradox, ktorý hovorí - že sa má piť červené víno. „To je hlúposť, to je prekonané. Na naše pomery by som odporučil z domácich vín piť biele, pravidelne a v primeranom množstve,“ povedal pred rokmi pre PLUS 7 dní.

Srdcové záležitosti

Ak by si premiér zobral jeho odporúčanie k srdcu, môže zostať kľudne pri bielom vínku. Evidentne mu šmakuje viac, na stole ho mal aj pri nedávnom posedení v príjemnej spoločnosti. Ako je už známe, na každom kroku ho sprevádza fešná štátna radkyňa Mária Trošková. Nesedela doma ani pri stretnutí Roberta Fica so študentami pri príležitosti 17. novembra. Pri spoločnom obede vo vlaku, mu naopak, bola mu po ruke. Sedela pri okne, zrejme tak, aby si spolu s Ficom videli do očí pri štrnganí kvalitného moku. Pán premiér, na zdravie.

VIDEO Plus 7 Dní