Dvakrát obvinený za to isté?

Matoviča obvinili už dávnejšie, ale vyšetrovanie nakoniec vlani v decembri zastavili. Prokurátor zastavenie konania podľa Denníka N zdôvodnil tým, že výpovede Ficovcov boli podozrivo podobné a navyše Matovič vždy upozorňoval, že mu prišiel tip na Ficove stámilióny za hranicami od anonyma a informácia nie je overená. Na facebooku v lete 2015 napísal, že „pán vystupujúci ako predseda vlády si spoločne s manželkou v roku 2008 založili schránkovú firmu na Belize“.

Účty manželov Ficovcov na Belize polícia nenašla. Začiatkom júla však Igora Matoviča obvinili opäť.

Bez komentára

V pondelok bol vo veci premiér s manželkou Svetlanou vypovedať na polícii. Advokát Matoviča Daniel Lipšic hovorí, že svedkovia Ficovci nepovedali polícii nič nové, ale vraj ich výpovede tentokrát už neboli ako cez kopirák. Hovorili síce to, čo predtým, ale spontánnejšie.

Policajti pustili Roberta Fica autom zadným vchodom do budovy prezídia, rovnako aj jeho manželku. Zaobchádzanie len pre vyvolených.Na dvore prezídia čakal šéf NAKA Peter Hraško. Premiér do brány vošiel okolo jednej, jeho žena o pol hodinu neskôr. Na výsluchu sa zdržali do 15.00.

Ku kauze sa Fico, ani jeho manželka nevyjadrili.