Tip na článok
Premiér Robert Fico odvolal Zvolenskú (vľavo) aj Zmajkovičovú veľmi promptne.

Fico sa zbavil dvoch dôležitých žien: Obetoval ich v záujme volieb?

Premiér Robert Fico pre miliónový škandál odvolal ministerku zdravotníctva krátko pred voľbami. Chystá miesto pre Rašiho?

Galéria k článku (4 fotografie )
Rýchlovka: Premiér Robert Fico odvolal Zvolenskú aj Zmajkovičovú veľmi promptne. Opozícia vidí v pozadí škandálu Pavla Pašku, ktorého bývalá firma na obchode zarobila.
Nemocnica v Piešťanoch: Ministerstvo zdravotníctva tvrdí, že ju neustriehlo.
Skončila: V dozornej rade nemocnice si nevšimla miliónové predraženie CT prístroja, a tak prišla o funkciu s autom a so šoférom.

Iba pred pár dňami sa opozícia v parlamente pokúšala rituálne odvolať ministra práce Jána Richtera (Smer) pre škandál s firmou Star EU, ktorá na odporúčanie Richtera vyhrala sedemdesiat tendrov zo sedemdesiatich vypísaných.

Fico odvolávanie nazval trápnym divadlom opozície. Ani nie štyri dni nato však premiér z ničoho nič odvolal ministerku zdravotníctva Zuzanu Zvolenskú a do „balíka“ pridal aj podpredsedníčku parlamentu Renátu Zmajkovičovú (Smer).

Opozícia ani nestihla vypísať žiadosť o mimoriadnu schôdzu. Pre obe známe dámy slovenskej politiky to bol trest za predražený nákup CT prístroja Philips v piešťanskej nemocnici za 1,6 milióna eur prostredníctvom firmy Medical Group SK, kde svojho času pôsobil predseda parlamentu a druhý muž Smeru Pavol Paška.

Rovnaký CT prístroj pritom v českých nemocniciach podľa zistení TV Markíza kúpili za niečo vyše pol milióna eur. Rozdiel viac ako jedného milióna eur nenechal chladným ani premiéra Fica, ktorý inak priviera oči aj nad väčšími stratenými sumami.

„Proces obstarania CT prístroja vyvoláva pochybnosti a na tieto pochybnosti nestačí reagovať len tým, že budú odvolaní členovia správnej rady, ale musí niesť zodpovednosť aj ten, kto týchto ľudí riadi a kto týchto ľudí kontroluje,“ povedal Fico pri oznamovaní, že Zvolenská vo funkcii skončila.

Nič to však nemení na fakte, že 1,6 milióna eur zatiaľ postupne v splátkach skončí na účtoch niekdajšej Paškovej firmy.

Viac si prečítate v aktuálnom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ

VIDEO Plus 7 Dní