„Zdravím Vás priatelia. Môj osobný profil bude na konci tohto mesiaca zrušený, preto by som Vás rád pozval na moju novú facebookovú stránku, kde sa dozviete pravdivé a neskreslené informácie z môjho osobného a politického života priamo z prvej ruky,“ píše poslanec Národnej rady a predseda hnutia Smer-SD Robert Fico vo svojom poslednom statuse na osobnom facebookovskom profile, na ktorom má 4 409 priateľov. Tých sa nechce vzdať a preto im ponúka možnosť dať mu takzvaného páčika na novej fanúšikovskej platforme. Lebo v sociálnym médiách je sila a vedia to aj politici, ktorí sa tu radi prezentujú a počet ich príspevkov sa spravidla zvyšuje s blížiacim sa dátumom volieb.

Robert Fico: Ruší starý profil a prechádza na novú verziu.
Zdroj: Facebook

Starý a nový profil Roberta Fica sa líšia i profilovými foto. Kým na osobnom profile sa mračí v kresle, vyzerá to tak, že ešte za čas premiérovania, na novej stránke sa s elánom v tvári usmieva.

Rober Fico je už na novej stránke aktívny. Zverejnil na nej napríklad video ako si s eurokomisárom pre energetiku Marošom Šefčovičom zaspomínali na detské časy a zaplávali v Dunaji. Vraj to bolo osviežujúce.