Výhovorky Roberta Fica o jeho bývaní majú čoraz viac trhlín, až strácajú význam. PLUS 7 DNÍ priniesol minulý týždeň informáciu, ako si šéf Smeru užíva luxusný a prísne strážený kaštieľ v dedine Vinosady.

„Nemám s tým objektom nič spoločné. Využil som ponuku známych na rehabilitáciu, ktorú teraz potrebujem viac ako inokedy,“ hájil sa pred národom. Historické sídlo napojené na oligarchov z pozadia Smeru však nevyužíval sám. Noc v ňom strávila mladá zamestnankyňa bratislavskej prokuratúry. Aj ona tam rehabilitovala?

VIDEO: Karol Bustin

Z kaštieľa do hotela

Fico sa ráno v kaštieli poriadne zdržal. Na svojom modrom bavoráku odchádzal do Bratislavy až o jedenástej predpoludním. Hodinu a pol pred ním z brány vyrazila čierna limuzína. Za volantom sedela mladá žena. Ako sa nám podarilo zistiť, nejde o rehabilitačnú sestru ani fyzioterapeutku. Kráska opúšťajúca priestory luxusnej nehnuteľnosti je Katarína Szalayová, právna čakateľka na Okresnej prokuratúre Bratislava III.

Okrem nej a Fica sme od predošlého popoludnia až po ich odchod nijakých iných hostí nevideli do kaštieľa vchádzať ani z neho odchádzať.

Žiadna náhoda

V prípade dvojice Fico - Szalayová nešlo o náhodné stretnutie. Po našom odhalení, že Fico si užíva nehnuteľnosť príliš drahú na jeho vrecko, sa nejaký čas kaštieľu vyhýbal. Ostával v Bratislave. A s ním aj budúca pani prokurátorka. Nie však v prenajatom byte v Ružinove, ktorým sa tak vehementne oháňal. Ale v hoteli Hilton. Ten - ako je známe - patrí Jurajovi Širokému a Jozefovi Brhelovi.

V Hiltone strávil Fico aj Szalayová väčšinu posledných nocí. Niekoľkokrát sme tmavovlásku videli, ako v ranných hodinách odchádza z hotela a mieri na neďalekú prokuratúru. Po práci sa tam zase vrátila. Ona i Fico garážujú v hoteli na tom istom mieste. V privátnom boxe s vysúvacou plechovou bránou.

Už pred štyrmi mesiacmi odfotil náš fotograf Szalayovú v garáži hotela Hilton. Vtedy šoférovala Ficovo BMW. To isté BMW, v ktorom sme videli Fica opúšťať kaštieľ vo Vinosadoch.

Vhodná za prokurátorku?

Katarína Szalayová podľa našich informácií pracovala v minulosti ako čašníčka a koketovala aj s modelingovou dráhou. Nakoniec sa jej meno objavilo vo výberovom konaní na právnych čakateľov prokuratúry. V nabitej konkurencii takmer štyroch stoviek uchádzačov skončila na siedmom mieste.

Fico má pomerne blízko k mnohým vplyvným prokurátorom. Ficova sestra je prokurátorkou Generálnej prokuratúry SR a samotný generálny prokurátor Čižnár bol Ficovým spolužiakom.

Szalayová jazdí na Volkswagene Arteon v hodnote približne 50-tisíc eur a užíva si luxus kaštieľa zahaleného do prítmia schránkovej firmy v zámorí i hotel oligarchie s privátnou garážou. Z jej príjmu by si to mohla asi ťažko dovoliť.

Životný štandard zodpovedajúci príjmom a „nezávadné“ kontakty prokurátorov, rovnako ako sudcov, by však mali byť prioritou pri očiste orgánov činných v trestnom konaní po nedávnych úplatkárskych odhaleniach.

VIAC O Ficovom nákladnom živote, majetkoch krások z jeho okolia a jeho známych, sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ >>

Prečítajte si tiež: