Po odchode z politiky sa po Tomášovi Druckerovi akoby zľahla zem. Podľa informácií PLUS 7 dní  politike až tak zbohom nedáva a zmeny plánuje aj čo sa týka bývania. Drucker  si už niekoľko rokov v majetkových priznaniach uvádzal, že vlastní rodinný dom a pozemky. Ide o oranžovú novostavbu v Chorvátskom Grobe, v časti Čierna Voda, ktorou sa hrdil ešte v čase, keď pôsobil v Slovenskej pošte. V spomínanom dome dodnes býva aj s manželkou Luciou a dvoma deťmi.

Do redakcie sa nám však ozvali susedia z Chorvátskeho Grobu, ktorí nás upozornili, že si exminister na iných pozemkoch vraj stavia luxusnú haciendu s bazénom. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by však stavba a pozemky boli napísané na jeho meno. Akokoľvek sme hľadali, inú nehnuteľnosť na jeho meno sme tu nenašli.

Vilu v USA už predal

O tom, že si Drucker rád dopraje luxus, svedčí aj v minulosti medializovaná informácia, že vlastní vilu na Floride so  štyrmi spálňami, súkromným vyhrievaným bazénom len na skok od pláže či do centra mesta. Podľa najnovších informácií ju už mal smerácky exminister opäť predať. A zrejme nepôjde o prvú zmenu v jeho realitnom biznise. Osobne sme sa pozreli na Čiernu Vodu, aby sme si overili informácie od susedov. Luxusná novostavba sa už teraz vymyká priemeru okolitých domov.  Ide o modernú stavbu s plochou strechou, s rozlohou 400 metrov štvorcových, a podľa zvedavých susedov plánuje aj bazén a stometrový altánok. Na pozemok sa vchádza z dvoch ulíc, obe sú slepé a tak nový majiteľ nebude mať problém so súkromím. Oproti klasickému vidieckemu domu, v ktorom momentálne žije Drucker s rodinou, by išlo o naozaj veľkú životnú zmenu.

S našimi otázkami sme sa samozrejme obrátili aj na Tomáša Druckera. Okrem majetkových pomerov nás zaujímali aj jeho aktuálne plány a či sa mieni vrátiť v budúcoročných parlamentných voľbách opäť do politiky. „Vidím, že napriek iným spoločenským témam je o mňa záujem,“ reagoval so smajlíkom a dodal, že k jeho politickej budúcnosti sa ešte nevie jednoznačne vyjadriť. Zhovorčivejší bol na margo jeho bývania.

 

Viac o realitnom biznise Tomáša Druckera si prečítate v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 dní.