Tip na článok
Súčasťou Výbohovho impéria je aj táto historická budova - bývalé sídlo SND.

Ficov kamoš Výboh si potrpí na luxus: Stavia vilu v Monte Carle?

Dlhoročný priateľ šéfa sociálnych demokratov Roberta Fica si nežije zle. Okrem luxusného vozového parku sa pýši lukratívnymi nehnuteľnosťami nielen v centre Bratislavy.

Galéria k článku (8 fotografií )
Pred konzulátom: Honorárny konzul prichádza na svojom luxusnom Bentley.
Na Ducati: Mladý Výboh sa na motorke, vyrobenej na zákazku, vyváža aj okolo bytovky Bonaparte, kde býva hneď vedľa premiéra Fica.
Rolls Royce: Patrí do vozového parku Miroslava Výboha.

Meno slovenského podnikateľa Miroslava Výboha zarezonovalo v poslednom čase v susednom Česku. Sprevádzal premiéra Roberta Fica na záhadných stretnutiach s českým premiérom Mirkom Topolánkom a jeho poradcom Markom Dalíkom.

Ten o schôdzkach, na ktorých sa mal dohadovať zbrojársky biznis, porozprával pred súdom v súvislosti s korupciou pri kúpe vojenskej techniky.

Miroslav Výboh pochádza zo Zvolena. Zarobil najmä na biznise so štátom, keď za zákazky pre armádu zinkasoval milióny eur. Ján Počiatek ho označil za viac ako svojho známeho a Fico dokonca za priateľa, s ktorým sa pozná dvadsať rokov. Zrejme len náhodou má Výbohov syn Matúš luxusný byt v bratislavskej bytovke Bonaparte, kde má prenajatý reprezentačný byt aj premiér Fico.

Čítajte viac:

Ficov kamarát lieta v problémoch: Podnikateľ Výboh sa namočil do českej korupčnej kauzy

Dvadsaťosemročného juniora sa nám podarilo zastihnúť, ako jazdí po okolitých uličkách na motorke Ducati, vyrobenej na zákazku. Prilbu, zrejme kvôli príjemnému pocitu vetra vo vlasoch, nechal v garáži.

Vozový park Výbohovcov zahŕňa okrem terénneho géčkového Mercedesu a Mercedesu S 500 aj Range Rover, luxusné Bentley či biely Rolls Royce so symbolom monackého kniežatstva, ktorého je Výboh honorárnym konzulom.

Skupuje centrum

Pred pár rokmi kúpil Ficov kamarát pri bratislavskom Slavíne pozemok so starým domom. Mohol zaň zaplatiť okolo päťdesiat miliónov korún, teda 1,66 milióna eur.

„Pozemok bol položený vyššie než Slavín, to bolo pre neho dôležité,“ hovorí jeho blízky človek. Údajný mecenáš Smeru tu začal budovať modernú rozľahlú vilu, pripomínajúcu menšie obchodné centrum, no ani po niekoľkých rokoch ju nedokončil. Popritom rozširoval svoje realitné impérium.

V historickom centre hlavného mesta do jeho portfólia patrí bývalé krásne sídlo generálneho riaditeľstva Slovenského národného divadla. Hneď vo vedľajšej budove vytvoril z titulu honorárneho konzula monackého kniežatstva konzulát.

Vzťahy so štátikom, ktorý sa rozlohou dá porovnať s bratislavským Starým Mestom, si podnikateľ starostlivo udržiava. Podľa našich informácií sa osobne pozná s kniežaťom Albertom, na Avenue de la Madone, čo je jedna z najvychytenejších ulíc, vlastní byt hneď v susedstve Adriany Sklenaříkovej. Najnovšie jeho meno spomínajú v súvislosti so stavbou rozľahlej luxusnej vily v Monte Carle.

VIDEO Plus 7 Dní