Priateľka trojnásobného expremiéra Roberta Fica (Smer) Katarína Szalayová odišla z prokuratúry, z ktorej jej hrozil vyhadzov. Na úrade práce ale nepobudla. Už má nového zamestnávateľa. Miestečko sa našlo v advokátskej kancelárii Roberta Kaliňáka, podpredsedu Smeru.

Meno Szalayovej ako koncipientky svieti na stránke Slovenskej advokátskej komory pri kancelárii exministra vnútra KALLAN Legal, s. r. o., upozornili na to Aktuality.sk. „Politika ju pripravila o prácu, tak som si nenechal ujsť jeden právnicky talent,“ potvrdil portálu samotný Kaliňák.

Szalayová bola ešte do polky apríla čakateľkou na prokuratúre. Na justičnú skúšku neprišla a z prokuratúry dobrovoľne odišla. Hrozilo jej, že ju z nej vylúčia. Návrh dala Krajská prokuratúra v Bratislave. Pravdepodobným dôvodom bolo, že zatiaľ čo dva dni bola v práci na PN-kde, si zároveň užívala dovolenku s Ficom v Jordánsku. Podľa informácií Aktuality.sk, nastúpila priateľka lídra Smeru ku Kaliňákovi približne dve mesiace po tom, ako skončila na prokuratúre.

Kde na to berie?

Za pripomienku stojí aj životný štýl Szalayovej, ktorý je takpovediac nad pomery, čo vysvetľovala tým, že „má rodičov“.

Denník SME pripomína podozrenia z nahrávky z poľovníckej chaty, podľa ktorých vraj Fico vybavoval, aby Národný bezpečnostný úrad jeho priateľke neodňal previerku pri preverovaní jej majetkových pomerov. Údajnú intervenciu Fica na NBÚ dal Žilinka preveriť krajskej prokuratúre.

V roku 2020 týždenník PLUS 7 DNÍ upozornil, že Fico „rehabilituje“ v kaštieli vo Vinosadoch, ktorého vlastníkom je schránková firma. Neprespával tam sám. Spoločnosť mu robila Szalayová. Tá sa už v tom čase vozievala na asi 50-tisícovom Volkswagene Arteon. Szalayovej plat na prokuratúre pritom bolo okolo 600 eur. Tvrdila, že auto nie je jej, luxusného tátoša vlastnila jej matka, podľa informácií Denník N, opatrovateľka v Rakúsku.

„Však ale čo tie kur.y robia tej mojej kamarátke, mojej priateľke zase. Tak ide, mala by teraz ísť šiesteho či siedmeho októbra na prokurátorské skúšky – už záverečné. Tri roky je na prokuratúre, však viete, nie? Čo urobili? Na 16. septembra ju predvolali na pohovor. Napísali jej, že majú informácie, ktoré ich oprávňujú zobrať jej previerku na dôverné, má previerku na dôverné, a že musí prísť a dôvodom je, že jazdí na aute, ktoré nám serie na hlavu,“ sťažoval sa Fico na poľovníckej chate u nitrianskeho oligarchu Miroslava Bödöra, kde mala polícia nasadené odposluchy a kameru. 

Fica a Zsalayovú týždenník PLUS 7 DNÍ nafotil i v hoteli Hilton. Szalayová vyzerala byť „ako doma“ tiež v milionárskom komplexe River Park na nábreží Dunaja.

FOTO Szalayovej luxusného života v GALÉRII

Generálnej prokuratúre na vyžiadanie uviedla, že „pokiaľ ide o užívanie nehnuteľnosti v River Parku, žiadne bytové priestory nevlastní a nemá v nájme“, povedala hovorkyňa prokuratúry Jana Tökölyová Denníku N.