Tip na článok
Janu Halászovú prichytil týždenník PLUS 7 DNÍ, ako parkuje na vyhradenom mieste pre invalidov.

Ficova Janka už pozná trest za parkovanie na mieste pre invalidov

Zamestnankyňa Úradu vlády závažne porušila dopravné predpisy. S akým trestom vyviazla?

Pracovníčka kancelárie predsedu vlády Roberta Fica Jana Halászová drzo zaparkovala na mieste vyhradenom pre zdravotne postihnuté osoby. Podľa polície je najnovšie vinná a závažným spôsobom porušila dopravné predpisy. Možno svitá na lepšie časy a polícia už neprižmuruje oči nad vyvolenými porušovačmi zákonov.

Mladá a invalidná?

Janu Halászovú v polovici júla prichytil týždenník PLUS 7 DNÍ, ako so svojím červeným Audi parkuje v bratislavskej Karlovej Vsi na vyhradenom mieste pre invalidov. Pokojne si išla nakúpiť a akoby nič sa vrátila a odišla.

Stále tu existovala možnosť, že mladá asistentka premiéra Roberta Fica má predsa len potvrdenie o zdravotnom postihnutí, no Úrad vlády na naše otázky týkajúce sa Halászovej zmenenej pracovnej schopnosti neodpovedal.

Čítajte viac:

Drzá Ficova Janka: Audinku veselo zaparkovala na mieste pre invalidov

Vinná, ale za koľko?

Odpoveď dala bratislavská polícia, ktorá sa podnetom začala zaoberať. „Objasňovanie priestupku bolo ukončené,“ uviedla policajná hovorkyňa Lucia Miháliková. Ako dodala, „účastníčka konania bola uznaná za vinnú zo spáchania priestupku a v zmysle zákona jej bola uložená sankcia“.

Podľa zaslaných paragrafov Halászová dostala pokutu. V akej výške a či sa náhodou neodvolala, však už polícia ani na opakované otázky neodpovedala.

V prípade závažného dopravného priestupku možno uložiť pokutu od 60 do 300 eur a zákaz činnosti do dvoch rokov. V policajnom sadzobníku sa však pokuty za státie na mieste pre invalidov bez povolenia začínajú od 150 eur. Podľa policajnej odpovede však Halászová dostala iba pokutu a ďalej môže šoférovať.

Čítajte viac:

Vášnivý premiér: Fico sa bozkával v aute so sekretárkou!

Úspešná drzaňa

Aj keby dostala maximálnu pokutu, asi to jej rozpočet nerozhádže. Jana Halászová, ktorá sa pred dvomi rokmi preslávila dlhým nočným bozkom na rozlúčku s premiérom Ficom, sa nemá zle.

Najprv pracovala v politickej strane Smer a po voľbách v roku 2012 sa presunula priamo do kancelárie predsedu vlády. Jazdí na červenom Audi A4 asi za 30-tisíc eur, vlastní byt v novostavbe, ktorého hodnota sa pohybuje okolo 120-tisíc eur. Byt nie je zaťažený žiadnou hypotékou. Takže nejakých 300 eur ju nerozhádže.

VIDEO Plus 7 Dní