Nehnuteľnosti oligarchov ako kaštieľ vo Vinosadoch či hotel Hilton nie sú jedi­nými vymoženosťami, ktoré Katarína Szalayová po boku predsedu Smeru Roberta Fica využíva. Mladá čakateľka na prokuratúre žije aj v luxusnom byte v komplexe River Park na nábreží Dunaja, ktorý patrí k najvychytenejším bratislavským adresám. Na okresnej prokuratúre jej plat čakateľky dosahuje výšku len niekoľkých stoviek eur. Či si teda môže takúto strechu nad hlavou dovoliť, je otázne.

Keď sme pred tromi mesiacmi priniesli informácie, ako Robert Fico nocuje v kaštieli pod úpätím Malých Karpát, vo svojom vyhlásení si už dopredu chystal pôdu pod nohami. Alebo len možno prezradil viac, ako by v skutočnosti chcel. „Je to úplný nezmysel. Je to akoby ste ma zajtra ráno nafotili v River Parku, kde si chodím zaplávať, a pýtali sa ma na to, či mám na to bývať v River Parku.“

Medzi boháčmi

Do River Parku si však rozhodne nechodí iba zaplávať Katarína Szalayová, s ktorou Fico strávil noc v tom istom kaštieli. PLUS 7 DNÍ ju zastihlo, ako niekoľko dní po sebe smeruje do podzemných garáží komplexu. Vchádzala do vchodu aj vychádzala z vchodu určeného iba pre rezidentov a majiteľov honosných bytov. Dvere si pritom otvárala špeciálnou kartou. Rovnako ako priechod cez rampu do garáží. V útrobách bytovky sa pohybovala suverénne - skrátka ako doma. Skôr než nasadla do 50-tisícového Volkswagenu Arteon, stihla vysypať smeti a do auta naložiť veci, ktoré bývajú súčasťou domácnosti. Nechýbali šaty či veľký cestovný kufor.

Byty v River Parku patria k najdrahším nehnuteľnostiam v hlavnom meste. V ponuke realitných kancelárií sa ich ceny pohybujú v státisícoch a poda­ktoré si ich vlastníci cenia na jeden či jeden a pol milióna eur. Nájomné sa tu pohybuje v škále od 700 do 4 300 eur za mesiac. V garážach nájdete množstvo vozidiel drahších než bežné byty v ktoromkoľvek slovenskom meste.

Z čoho to platí?

Katarína Szalayová nastúpila na okresnú prokuratúru v Bratislave pred vyše rokom. Ako právna čakateľka zarába približne 600 eur. Je teda zaujímavé, ako pri takomto zárobku môže viesť taký nákladný život. Aké mesačné nájomné platí a kto jej s financovaním pomáha? Zabezpečil jej byt Robert Fico? Odkedy v ňom býva a komu vlastne patrí? Na tieto otázky sme do našej uzávierky odpovede z prokuratúry nedostali.

Pofidérne majetky

Robert Fico svoje majetkové pomery dodnes nevysvetlil. Nie je jasné, koľko a či vôbec platil za nocľah vo vinosadskom kaštieli, čo on nazýva rehabilitáciami. Vlastníctvo nehnuteľnosti je nejasné, končí v schránkovej firme v americkom štáte New Jersey. Kaštieľ patril oligarchovi Smeru Jozefovi Brhelovi. Vo vedení firmy, ktorá na Slovensku nehnuteľnosť vlastní, sedí človek blízky Jurajovi Širokému. Fico mlčí aj o apartmáne v hoteli Double Tree by Hilton. Roky v ňom prespáva a po Márii Troškovej mu v ňom robieva spoločnosť budúca prokurátorka Szalayová. Spoluvlastníkmi sú Brhel so Širokým. Na základe čoho poskytujú podnikatelia, ktorí zarobili na biznise so štátom desiatky miliónov eur, expremiérovi takéto nadštandardné benefity, je na zamyslenie. Rovnako ako to, kto a z čoho platí byt pre Szalayovú.

 Paparazzo FOTO Szalayovej v luxusnej bytovke v GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: