Tip na článok
Taxislužba za štátne: Prezident odlieta z Bratislavy do Popradu vo štvrtok 12. marca. Na ďalší deň nemá plánovaný žiadny oficiálny program.

Filantrop Kiska: Za peniaze daňovníkov sa vozí domov vládnym špeciálom

Prezident lieta z Bratislavy do Popradu a späť vládnym špeciálom a jeho ochranka hrubo porušuje pravidlá cestnej premávky.

Galéria k článku (6 fotografií )
Taxislužba za štátne: Prezident odlieta z Bratislavy do Popradu vo štvrtok 12. marca. Na ďalší deň nemá plánovaný žiadny oficiálny program.
Návrat: Po predĺženom víkende prezidenta vždy vozí ochranka.
Trojdňový prezident: V pondelok 16. marca po predĺženom víkende v Poprade prezident priletel, aby prijal ministra Viliama Čisláka - a opäť odletel na východ, kde sa od stredy venoval návštevám miest v Prešovskom kraji.

Tri či štyri dni v Bratislave, zvyšok týždňa v regiónoch. Takto väčšinou vyzerá program slovenského prezidenta Andreja Kisku. Nie všetky regióny však prezident navštevuje rovnako.

Banskobystrický, Trnavský a Trenčiansky samosprávny kraj navštívil, odkedy je vo funkcii, spolu iba šesťkrát. Rekordy s osemnástimi návštevami však láme Prešovský kraj, odkiaľ zrejme len zhodou okolností prezident pochádza a kam sa väčšinou už vo štvrtok popoludní vracia na predĺžené víkendy vládnym špeciálom domov za manželkou a deťmi.

Čítajte viac:

Kiska zdedil mastné dlhy! Do prezidentského paláca sa chystá exekútor

Na dobré sa ľahko zvyká

Keď prezident Kiska nastupoval do funkcie, mal za sebou úspešné podnikateľské obdobie, ku ktorému patrili aj primerané pôžitky. Napríklad firemné lietadlo Piper Seneca, registrované na rodinnú spoločnosť, ktorú vlastnil s bratom Jaroslavom.

Po nástupe do funkcie bolo jasné, že prvý muž štátu nebude môcť kvôli bezpečnosti privátne lietadlo naďalej využívať. Napríklad aj preto, že do šesťmiestneho lietadla by sa nevošla prezidentova ochranka. Kiska však lietadlo nevymenil za auto či vlak, ako to svojho času robil prezident Rudolf Schuster. Súkromné lietadlo vymenil za štátne.

Koľko stojí jeden prezidentský výlet do Popradu? Čo na to prezidentská kancelária? Aj o tom, ako porušuje dopravné predpisy Kiskova ochranka, sa dočítate v aktuálnom vydaní Plus 7 DNÍ.

VIDEO Plus 7 Dní