Syna kedysi mimoriadne obľúbeného herca Štefana Kvietika (Tisícročná včela, Medená veža) finančníka Martina Kvietika polícia zatkla 22. apríla okolo pol jedenástej večer, teda niekoľko hodín po zatknutí bývalého generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Juraja Kožucha.

Štefan Kvietik patril k našej najsilnejšej hereckej generácii. Účinkoval po boku mnohých významných umelcov.
Štefan Kvietik patril k našej najsilnejšej hereckej generácii. Účinkoval po boku mnohých významných umelcov.
Zdroj: archív

Obaja muži strávili nasledujúce noci v cele predbežného zadržania a 24. apríla sa dozvedeli, že domov sa tak skoro nevrátia. Obvinení sú z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku.

Z rúčky do rúčky v Parndorfe

Podľa doposiaľ zaistených dôkazov to vyzerá tak, že  od ľudí, ktorí mali záujem o poskytnutie nenávratného finančného príspevku z PPA, vyberali  desať percent z  celkovej sumy príspevku. Ako organizátor týchto aktivít sa javí Kvietik.

Zinkasovaný "desiatok"  Kvietik rozdelil podľa zásluh a časť odovzdal Kožuchovi obyčajne kdesi v Rakúsku. Prokurátor teda podal návrh na vzatie oboch mužov do väzby.

Kvietik okamžite zalarmoval kamaráta  a "mozog" finančej skupiny Slavia Kapital Petra Gabalca. Ten ponúkol za Kvietikovo prepustenie na slobodu peňažnú záruku. Celých sto tisíc eur.   

Bývalý riaditeľ PPA Juraj  Kožuch
Bývalý riaditeľ PPA Juraj Kožuch
Zdroj: Karol Farkaš

Prepočítali sa

Lenže vzhľadom na milióny eur, ktoré si Kvietik  a spol mali korupčnou činnosťou nahonobiť a zrejme aj vzhľadom na Kvietikov nemalý majetok, sa ponúknutých stotisíc eur javí ako veľmi zlý pokus o lacné  sa vyhrabanie z problémov.  Sudca Špecializovaného trestného súdu vyhodnotil Gabalcovu ponuku ako nedostatočnú a milionára Kvietka poslal do väzby. 

Keďže Kvietikov advokát hneď podal proti rozhodnutiu sťažnosť, konečné slovo bude mať Najvyšší súd SR. Ponúkne Gabalec za kamošovu slobodu tentokrát aspoň nejaký miliónik?

Mohlo by vás zaujímať: