Jeho reklamná agentúra Donar stála v deväťdesiatych rokoch za nákladnými politickými kampaňami Vladimíra Mečiara, spievala s házedesákmi volebnú pesničku Vivat Slovakia, vyrábala švajčiarske krajinky v srdci Slovenska, inštalovala hodiny, ktoré pred prezidentským palácom odratúvali čas vládnutia mečiarovcami nenávideného prezidenta Michala Kováča a najmä cicala všemožnými spôsobmi peniaze slovenských daňovníkov.

Biely kôň

Samotný Mečiar sa oveľa neskôr vyjadril, že firma Donar, ktorej majiteľom bol manžel europoslankyne za Smer Moniky Beňovej Fedor Flašík, "parazitovala" na jeho vláde.

Keď Mečiarova éra skončila, skončila aj pôvodná firma Donar. Prevzala ju spoločnosť istého Jaromíra Koperu, ktorý zakrátko na to nečakane umrel. Jeho bývalá manželka pritom potvrdila, že Kopera nebol žiadnym šikovným podnikateľom, ale obyčajným bielym koňom.

„Martin Glváč to predával, s Jánom Šeminským a Emilom Barlokom,” zahlásil suverénne Fedor Flašík, keď prišla reč na likvidáciu firmy. Exmanžel europoslanykne Moniky Beňovej tvrdí, že on netuší, komu firmu predali. „Peniaze a tieto veci ma nikdy nezaujímali, ja som riešil kampane a kreatívne veci, obrázky, réžie, scenáre. Toto je moja parketa, nie prízemné ekonomické veci a právne veci. Aj keď som právnik,” vysvetlil Flašík.

Glváč v šoku

„Čože? To je blbosť! Ja som bol právnik. A Šeminský tam už v tom čase ani nebol. O akom bezdomovcovi je tu reč? Ja som na toto ani nemal oprávnenie, čo už na toto mám povedať?! Chudák Šeminský…” zareagoval podpredseda parlamentu Martin Glváč, ktorý od prekvapenia doslova stratil reč.

Ako zlikvidovali legendárnu reklamnú agentúru a ako skončil biely kôň, ktorý sa stal jej novým vlastníkom? Prečítate si v týždenníku PLUS 7 DNÍ.

Zdroj: Plus 7 dní