Rozvod je pastvou pre bulvár

„Takto vyzerá človek, ktorý celé hodiny, dni a vlastne už aj mesiace trávi tým, že ma prenasleduje. Dokonca bol za mnou v januári aj v Dubai, kde sedával kdesi za palmou, aby ma mohol sledovať a fotiť na dovolenke,“ vyhodila status na Facebooku. Predsa len, úprimnosť nadovšetko - fotiť političku, ktorá je v rozvodovom konaní, je pre bulvár úplne bežnou záležitosťou. A pre politika dokonca skvelou reklamou.

Pravda je, že informáciu o rozvode médiám ochotne poskytla aj sama a politička so sebaprezentáciou evidentne problém nemá. Na sociálnej sieti si vedie dva profily, ktoré pravidelne kŕmi informáciami o sebe. Selfíčka skoro päťdesiatničky z auta či z ranného behu, informácie o tom ako trávi víkendy ale aj vtipné rady skúsenej ženy svojim voličkám - sem tam popreplietané serióznymi informáciami o jej pôsobení v europarlamente.

Županka

Znamená jej zvýšená aktivita v médiách, že sa pokúsi o remake v župných voľbách? Na dávnejšie položenú otázku PLUS 7 dní, či zvažuje kandidatúru do župných volieb, odpovedala: „Nie ani náhodou.“ Ale človek mieni - a politik mení. Dnes je už situácia iná a na tú istú otázku reagovala: „Ešte som sa nerozhodla.“

Pred štyrmi rokmi v župných voľbách pohorela, keď ju porazil kandidát SDKÚ Pavol Frešo. Podľa odborníkov vtedy stavila na kartu Smeru, ktorá jej v Bratislavskom samosprávnom kraji nevyšla. Dnes si zjavne robí kampaň postavenú na svojom mene - od Smeru sa permanentne dištancuje kritikou do vnútra strany, hoci na Fica, ktorého nedávno opätovne volila za lídra Smeru, zlé slovo nepovie.

Zatiaľ pánska jazda

Svoju kandidatúru na post šéfa Bratislavského samosprávneho kraja doteraz oficiálne potvrdil bývalý primátor Milan Ftáčnik, vicestarosta mestskej časti Jarovce Jozef Uhler, poslanec parlamentu za SaS Juraj Droba a predseda Strany zdravotne a sociálne znevýhodnených občanov Ľubomír Kolárik.

Taktiež aj spevák a podnikateľ Martin Jakubec, líder neformálnej občianskej platformy Statoční ľudia slobody Rastislav Blaško a starosta mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý. Súčasný predseda BSK Pavol Frešo o kandidatúre uvažuje.