Taký cirkus v centre Bratislavy aký vyvolal člen vlády, okoloidúci už dlho nezažili!

„Som minister životného prostredia!“ vykrikoval muž, ktorého v stredu večer muži zákona zadržali a natlačili do policajného auta na Laurinskej ulici v Bratislave. Člen vlády vyzeral byť pod vplyvom alkoholu. „To sa nemá čím chváliť, a policajti mu povedali, že to je síce pekné, že je minister a takto sa správa, radšej nech tým neargumentuje,“ komentovala jeho slová predavačka z neďalekého obchodu, ktorá bola svedkom agresívneho výstupu dvoch mužov. „V lete, keď tu všetci sedávame vonku, žiadna šou, a zrazu takto v zime,“ dodáva prekvapene svedkyňa.

 

Bránil sa chorou mamou

Pred čínskou reštauráciou v centre mesta stálo zaparkované policajné vozidlo, z ktorého sa pokúšal dostať na prvý pohľad podgurážený muž. Policajti museli stále striehnuť, aby sa nedostal z auta von. Spoznali sme v ňom ministra životného prostredia a podpredsedu vlády SR László Sólymosa. Onedlho dorazilo ďalšie auto s mužmi zákona aj sanitka, ktorá po chvíli odišla.

„Trvalo to už dlho, možno aj od piatej hodiny. Počuli sme krik, tak sme šli von. Minister ešte s jedným mužom po sebe kričali, myslím, že aj niečo rozbili a nechceli zaplatiť peniaze. Po Číňanoch hádzali peniaze. Minister chcel aj ujsť, tackal sa,“ popisuje svedkyňa z neďalekého obchodu.

„Vykrikoval, že mu umiera mama,“ pokračuje v opise incidentu mladá žena. Tvrdí, že člen vlády dal facku aj Číňanovi z reštaurácie. „Ale prvý napadol Číňana jeho kamarát,“ dodáva.

Policajti boli skúpi na slovo, po vyše hodine auto s naloženým a spútaným politikom naštartovalo a odišlo.

Rozbili dvere

Pri čínskej reštaurácii, ktorá sídli v jednom z dvorov v bratislavskom centre, zostali dvaja policajti, ktorí dokumentovali škody. Na zemi ležali úlomky skla z rozbitých dverí, ale prevádzka ďalej fungovala. Zamestnankyne nám však nevedeli presne vysvetliť, čo sa stalo, nevedeli dobre po slovensky. Dozvedeli sme sa, že minister so spoločníkom sa veľmi pohádali a začali vyvádzať a rozbili aj sklené dvere. Zrejme mužskí zamestnanci chceli zasiahnuť a zjavne podgurážení muži zaútočili aj na nich. V pasáži, kde konflikt pokračoval, zostala na zemi značková ružová kravata.

FOTO z policajného zásahu a škôd, ktoré po incidente zostali, nájdete v GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: