Október minulého roka otriasol celým Slovenskom. Generálny sekretár Defolympijského výboru Dušan Dědeček nezvládol pod vplyvom alkoholu riadenie a v Bratislave na Zochovej ulici vrazil do zastávky plnej prevažne mladých študentov. Pri nehode usmrtil päť ľudí.

Všetkých vtedy šokoval svojím správaním. Krátko po nehode pôsobil arogantne a mal priveľmi sebavedomé vystupovanie. Od nešťastnej udalosti čoskoro uplynie šesť mesiacov, ktoré sa vo výraznej miere podpísali aj na samotnom obžalovanom.

FOTO Porovnajte výzor Dědečka z októbra minulého roka a dnes na fotkách v GALÉRII

Na najnovších fotografiách Dědeček nevyzerá tak sebavedome ako v minulosti. Vo väzbe si nechal narásť veľkú šedivú bradu, viditeľne schudol a na tvári sa mu podpísalo množstvo starostí a pochmúrnych myšlienok, ktoré sa mu preháňajú mysľou. Z úspešného muža, ktorý si vždy dal záležať na svojom vzhľade, sa stal ošumelý chlap, ktorý je už len tieňom toho, kým bol v minulosti.

Dušan Dědeček však neprešiel len fyzickou zmenou. Jeho správanie už dávno nie je tak sebaisté ako krátko po nehode. Z reči tela sa dá vytušiť, že pôsobí rezignovane a odovzdane čaká na verdikt, ktorý vyriekne súd.

V januári sudca rozhodoval o tom, či Dušan Dědeček naďalej zostane vo väzbe. Už vtedy prekvapil prítomných ľudí nielen svojím vzhľadom, ale aj prosbou smerom k verejnosti.

„Odpustite mi,“ vyslovil sa vtedy pred novinármi. Podľa jeho advokáta obžalovaný poslal listy s ospravedlnením aj rodinám všetkých piatich obetí.

Tragédia, ktorú Dědeček spôsobil ho zmenila fyzicky aj psychicky. Pozrite si fotky v GALÉRII

Vyšetrovanie tragickej nehody je už ukončené. Pre trestný čin všeobecného ohrozenia mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo až doživotie. Prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) Bratislava podal obžalobu na obvineného Dědečka. Potvrdil hovorca krajskej prokuratúry Juraj Chylo. "Dňa 29. marca 2023 podal prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava obžalobu na obvineného D. D. pre obzvlášť závažný zločin všeobecného ohrozenia v nepriamom úmysle," priblížil hovorca.

Prečítajte si tiež: