Tak ten Kočner sa nám znova pekne vypapal. Zrejme mu väzenské pochutiny idú k duhu. Na dnešné pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku s jeho kamošom Štefanom Aghom, s ktorým mal podľa obžaloby vymyslieť tzv. „slinoviny“, prišiel Marian Kočner opäť s riadnym bachorom. Práve kvôli postave dostal medzi svojimi kumpánmi prezývku Brucho.

Agh je obžalovaný v kauze dvoch sfalšovaných televíznych zmeniek TV Markíza v niekoľkomiliónovej hodnote. Hrozí mu mnohoročná basa, jeho dvaja kamoši Kočner a Pavol Rusko si už odpykávajú devätnásťročné tresty.

Na súde sa okrem Kočnera objavil aj Rusko, ktorý odmietol vypovedať. Pobyt za mrežami sa však na rozdiel od jeho zmenkového kamoša na hmotnosti bývalého šéfa Markízy nijako neprejavil. Ruskovi zrejme väzenské menu nechutí až toľko ako Kočnerovi. Ten to ešte ako bohatý podnikateľ dotiahol až na stodvadsaťsedem kilogramov.

Potom si povedal dosť a rapídne schudol. „Kedykoľvek vyšlo niečo nové o diéte, tak som to vyskúšal. Chodil som aj na akupunktúru. V Indii som bol v ajurvédskom centre. Tam sa mi podarilo zhodiť za dva mesiace skoro tridsať kíl. Tri hodiny denne som mal masáže, ktoré nahrádzali cvičenie. Absolvoval som detoxikačnú kúru aj očistenie lymfatického systému,“ prezradil v roku 2013 pre Plus 7 dní.

Trištvrte žalúdka z tela preč

V roku 2008 si dal Kočner dokonca do žalúdka implantovať nafukovací balónik. „Robili mi to v Rakúsku. Je to metóda, ktorá je pre ľudí, čo majú roztiahnutý žalúdok. To bol aj môj prípad. V krátkej anestézii mi cez pažerák vložili do brucha balónik, ktorý potom nafúkli. Balónik som tam mal asi šesť týždňov. Za ten čas sa máte naučiť menej jesť. Aj sa mi to podarilo. Ale len čo mi balónik vybrali, vrátil som sa k pôvodným zvykom,“ objasňuje ďalší zo svojich neúspešných pokusov. Svoje si myslí aj o posilňovni.

Aktuálne FOTO Kočnera, jeho chudnúcich procedúr a časti žalúdka, ktorú mu vyoperovali, si pozrite v GALÉRII >>

V roku 2012 videl podnikateľ v televízii reportáž, ktorá ho oslovila. Dozvedel sa, že v Trnave dokážu operačne a natrvalo zmenšiť žalúdok. Kočner si ihneď všetko naštudoval a kontaktoval sa s príslušným primárom. „Existujú dva druhy operácií. Jedna je, že vám nasadia takzvaný gastrokrúžok, ktorý objem zmenší. Druhá je, že vám proste časť odrežú. Ja som sa rozhodol pre tú druhú možnosť. Je drahšia. Stojí okolo tritisíc eur a poisťovňa nič neprepláca.“ Kočner si vtedy nechal vyoperovať trištvrte žalúdka.

Všetky jeho pokusy schudnúť mu však boli nanič. V base sa Kočner zrejme znova pekne rozpapkal a na rozdiel od iných trestancov sa asi cvičeniu príliš nevenuje.