Vo februári sa prihlásili na očkovanie v rámci kritickej infraštruktúry, dnes na prihlásených poslancov prišiel rad. Poslancom začali pichať vakcínu AstraZeneca. Druhú dávku dostanú o 10 týždňov.

Medzi čerstvo zaočkovanými sme nafotili Richarda Rašiho (Hlas) či Vladimíru Marcinkovú (Za ľudí). Tá na Instagrame vysvetlila, že sa na očkovanie prihlásila ešte vo februári v rámci kritickej infraštruktúry. „Prvý raz, keď poslancom očkovanie ponúkli som ho odmietla a povedala, že sa dám zaočkovať až vtedy, keď budú zaočkovaní všetci zdravotníci.“ Tentokrát už neváhala.

„Po smrti nášho kolegu z parlamentu a niekoľkých kolegov vo veľmi vážnom stave, som možnosť zaočkovať sa využila.“ Marcinková tak urobila podľa svojich slov najmä zo strachu o malú dcérku.Pre tých, čo odmietajú registrovanú vakcínu AstaZeneca pre jej vedľajšie účinky, či preto, že sa im nezdá dosť účinná, má jasný odkaz: „Nebláznite! Ak máte tú možnosť dať sa očkovať, buďte zodpovední k sebe aj k okoliu! Prosím!“

FOTO z očkovania poslancov v GALÉRII

Na zozname poslancov, ktorí sa prihlásili na očkovanie sú i Viera Leščáková, Alexandra Pivková, Jana Žitňaská, Ján Benčík zo strany Za ľudí, Alojz Baránik, Jarmila Halgašová, Roman Foltin, Anna Zemanová, Radovan Sloboda, Jana Bittó Cifániková, Peter Cmorej, Miroslav Žiak zo strany SaS, Stanislav Kubánek, Ľubomír Vážny, Jozef Valocký, Dušan Galis zo Smeru a Boris Kollár zo Sme rodina. Poslanec Vážny už bol podľa našich informácií zaočkovaný v predošlé dni, rovnako tak podľa TV JOJ i Kollár.

Pripomeňme, že od budúceho pondelka sa očkuje výhradne podľa veku a zrušili sa všetky výnimky.