-Prezidentka očakáva od Ódorovej vlády upokojenie situácie aj praktické riešenia. Hovorila o implementácii reforiem, o napĺňaní míľnikov plánu obnovy, tiež o príprave štátneho rozpočtu.

-Nový premiér vyhlásil, že jeho vláda chce priniesť pokoj, stabilitu aj odbornosť.

FOTO v GALÉRII

-Za priority v prospech budúcnosti Slovenska označil Ódor efektívne využívanie európskych peňazí, udržanie talentovaných ľudí v krajine a pomoc slabším.

-Premiérovými krátkodobými prioritami sú zabezpečenie riadneho chodu štátu do septembrových predčasných parlamentných volieb, príprava zodpovedného rozpočtu na budúci rok a proeurópska zahraničná politika.

-Expremiér Eduard Heger zaželal svojmu nástupcovi veľa odhodlania a síl.

-Viaceré politické strany oceňujú, že prišla vláda odborníkov. Niektoré zdôrazňujú potrebu návratu odbornosti do spravovania štátu. Časť opozície očakáva od novej vlády správu o stave Slovenska.

-Vláda odborníkov vystriedala dočasne poverený kabinet Eduarda Hegera. Prezidentka Čaputová poďakovala Hegerovej vláde za jej službu pre Slovensko. Vyzdvihla dôležité reformy či splnené míľniky plánu obnovy. Pripomenula, že problémom kabinetu, ktorý urýchlil aj jeho koniec, bol neustály súboj a hádky.