V prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny mal byť vypočutý aj bývalý zápasník Norbert Bödör. Ten sa ešte v decembri minulého roka prihlásil dobrovoľne, hoci kukláči Národnej kriminálnej agentúry plánovali akciu na jeho zadržanie. NAKA ho chcela vypočuť pre údajné podozrenie zo spolupráce na sledovaní novinárov. Sledovanie novinárov si mal približne rok pred vraždou objednať Marian Kočner, aktuálne vo vyšetrovacej väzbe v kauze televízne zmenky a zároveň podozrivý v prípade vraždy Kuciaka. Bödör podľa Petra Tótha sledovanie financoval. „Prišiel na expozitúru v Nitre v sprievode advokátov a pri prvom výsluchu mu hneď zaistili telefón,“ vysvetlil Zurian. S Bödörom sa policajti následne dohodli, že ho nezadržia, ale len vypočujú.

Policajtov prekvapilo, ako je možné, že Norbert Bödör, syn nitrianskeho oligarchu a majiteľa najväčšej bezpečnostnej služby BONUL, mal o svojom plánovanom zadržaní presné informácie. Rozhorčený zostal aj policajný šéf Milan Lučanský, ktorý sa dokonca domnieval, že ho chce niekto takto diskreditovať. Šéf NAKA Branislav Zurian aktuálne potvrdil, že únik informácií stále rieši inšpekcia.

Okrem zadržania Norberta Bödöra plánovala polícia u neho doma raziu. „Robili sa určité kroky, aby sme domovú prehliadku vykonali,“  povedal šéf NAKA v rozhovore pre Denník N. Či mala prehliadka prebehnúť u neho doma, alebo v jeho firmách, už nekonkretizoval. Vplyvný podnikateľ  Bödör žije s rodinou v Nitrianskych Hrnčiarovciach, v novej prominentnej štvrti a to len na skok od klanu Jahnátkovcoch. Hoci množstvo kamier neoprávnene nasmerovaných až na ulicu zachytia každý pohyb okoloidúcich i áut, v čase našej návštevy všade vládol pokoj a ticho. Akoby tam ani nebývali. Podľa zdroja PLUS 7 dní sa rodina plánuje zo Slovenska presťahovať.

Mohlo by vás zaujímať: