Tip na článok

FOTO vnútri! Pozrite sa do pevnosti údajného bosa Čongrádyho

Čo doteraz ukrývala vila po údajnom mafiánskom bosovi? PLUS 7 DNÍ prináša fotografie zvnútra pevnosti, ktorú si budoval.

Galéria k článku (6 fotografií )

Mala byť naozaj taká veľkolepá, ako tvrdia naše zdroje. Podarilo sa nám získať exkluzívne fotografie z útrob jedného z najznámejších nedokončených domov v Bratislave.

Na jeho stavbu kedysi dohliadal údajný mafiánsky bos Peter Čongrády, ktorému patril, no po jeho násilnej smrti megalomanská vila osirela. Až teraz, po vyše desiatich rokoch, zmenila majiteľa.

Vdova po Čongrádym Linda za nedokončené dielo pôvodne pýtala 1,66 milióna eur, no podľa našich informácií musela ísť s cenou výrazne dole.

Nakoniec ju kúpil známy podnikateľ Miroslav Remeta, ktorého oslovila najmä lukratívna poloha v bratislavskom Slávičom údolí. Stav domu však napovedá, že mu z vrecka vytiahne ešte nemalú sumu. „Budú to riešiť projektanti,“ povedal nám boháč z východu.

Čítajte viac:

Tanečník Chren si našiel bohatú nevestu: Čongiho vdova predala vilu

Ako keby práve odišiel

Peter Čongrády vyrastal v detskom domove a superluxusným domom, do ktorého sa chcel s rodinou presťahovať, si plnil svoje sny. Na stavenisko chodil podľa našich informácií denne, záležalo mu na každom detaile. Ukázalo sa však, že pevnosť, ktorá ho mala ochrániť, rozostaval príliš neskoro.

Keď v septembri roku 2004 nastupoval pred petržalskou pizzeriou do opancierovaného Mercedesu, zjavili sa pred ním páni s kalašnikovmi a nebolo úniku. Zostala po ňom manželka Linda a malý syn. Ale aj nehnuteľnosť s rozlohou tisíc štvorcových metrov. Tá zostala zakonzervovaná v stave, v akom ju údajný mafiánsky bos zanechal.

V útrobách vily môžeme vidieť kde-tu položené káble, kanister či zvyšky škatúľ zo stavebného materiálu. Vyzerá to, ako keby si robotníci len odskočili na obedňajšiu prestávku. Zo schodiska práve zamurovaného stále trčia aj drevené dosky, ktoré doteraz nikto neodstránil.

„Vymyslel si, že z bazéna bude vychádzať okrúhlymi schodmi, tak podľa toho kibicoval robotníkom,“ spomína si na bosove plány náš zdroj. Ako vidieť z interiérových záberov, vedľa bazéna je pripravená jama určená zrejme na budúcu vírivku. No aj podľa ďalších fotografií dal tridsaťšesťročný Čongrády svojho času skromnosť stranou.

Čítajte viac:

Koľko stojí vražda? PLUS 7 DNÍ prináša šokujúci cenník z podsvetia!

Ako z amerického seriálu

Kolosálnej vile malo dominovať schodisko, ktoré sa točí naprieč podlažiami. Nechýba však ani výťah, do ktorého sa nastupovalo vo veľkorysej garáži. Alebo, inými slovami, v obrovskej hale pre minimálne desať áut.

Parkovať tu mohol majiteľ s vlastným vozovým parkom, no podľa našich informácií garáž nadštandardných rozmerov a s vysoko položenými oknami staval najmä pre návštevy. „Aby nikto nevidel, kto ho prišiel pozrieť,“ ozrejmuje náš zdroj.

Obytná časť, ktorú Čongrády umiestnil nad garážou, sa ťahá do výšin. Obklopuje ju záhrada a terasa, a tak z okolitej cesty na „hniezdočko“ nevidno. Majiteľ si mohol dovoliť obrovské okná, cez ktoré sa kochal panorámou Bratislavy.

Nemalý dôraz, podľa toho, čo vieme, však kládol aj na bezpečnosť. Múry jeho vily vraj na niektorých miestach dosahovali hrúbku jeden meter a v projekte sa údajne rátalo aj s únikovým východom. „Vo vile mala byť i tajná miestnosť, kde by dokázal izolovaný prežiť aj dlhší čas,“ dodáva náš zdroj.

VIDEO Plus 7 Dní