Šéf ľudákov Marian Kotleba (44) si v roku 2014 zobral za ženu vtedy 18-ročnú Kežmarčanku Frederiku. Čoby banskobystrický župan manželke vybavil teplé miestočko na regionálnej správe ciest. V roku 2016 sa im narodil syn Ľudovít. V manželstve prišli problémy. Vlani v marci ich súd rozviedol, syna pridelil do starostlivosti matke. To už Frederika čakala pod srdom druhé dieťa s druhým mužom.

Frederika porodila vlani v júni, po dvoch mesiacov odletela s oboma deťmi zo Slovenska do zväčša moslimského Egypta, kde ju už čakal otec dcérky. Otec malej Jannat je Egypťan. Rodina sa udomácnila v mestskej časti Sahl Hasheesh blízko Hurghady. Malebné prostredie na pobreží Červeného mora je domovom mnohých cudzincov. Nachádza sa tu mnoho ostrovov a možno tu šnorchlovať a obdivovať tak koralové útesy. Malý Ľudko sem začal chodiť do škôlky a našiel si kamarátov.

FOTO ako žije Frederika Kotlebová v Egypte v GALÉRII

Rodinnú idylku v dovolenkovom raji, ktorý sa stal Frederike novým domovom jej teraz prekazil exmanžel. Ten prišiel začiatkom apríla po pol roku navštíviť do Egypta syna. Bol s ním v hoteli, no Frederike ho následne do rúk nevrátil. Správu priniesol Denník N

Podľa Frederiky sa Kotleba s 5-ročným Ľudovítom chystal odletieť späť na Slovensko už v noci a ona ho ani s pomocou zastupiteľských organov nemohla zastaviť. „Syn tu navštevuje škôlku, budúci mesiac majú záverečné skúšky, je to veľmi dôležité. Neviem, čo sa stalo, že urobil takúto vec. Som z toho zúfalá,“ povedala Frederika Denníku N.

Kotleba si skutočne chlapca so sebou z Egypta zobral. Fotograf PLUS 7 DNÍ ich zachytil na letisku vo Viedni. Viac TU.

FOTO zo svadby Frederiky a Kotlebu v GALÉRII

Kotlebu vlani októbri odsúdil Špecializovaný trestný súd na 4 roky a 4 mesiace väzenia za propagáciu fašizmu. Kotleba sa v kauze kontroverzných šekov na 1 488 eur odvolal, čaká sa teda na rozhodnutie Najvyššieho súdu.