SaS-kár Richard Sulík si za ministra zahraničných vecí vybral nečakane diplomata. No a keďže Ivan Korčok bol v čase zostavovania vlády veľvyslancom Slovenska v USA, musel sa rýchlo pobaliť a pricestovať z Washingtonu do Bratislavy. V Trumpovej Amerike sa pritom náš diplomat nemal zle. Rezidencia slovenského ambasádora sa totiž nachádza v tej najluxusnejšej štvrti hlavného mesta Spojených štátov.

"Bývali sme vo štvrti Kalorama, kde sme mali zaujímavých susedov – prezidenta Obamu, Ivanku Trump, majiteľa Amazonu Jeffa Bezosa. Boli sme preto náležite strážení,"rozpráva Korčok PLUS 7 DNÍ.

No a drobnohľad kamier a policajtov mu raz spôsobil aj dosť ošemetnú situáciu. "Tak sa mi  stalo, že som doma zase raz spustil alarm, ale nestihol som do telefónu nahlásiť dohodnuté heslo, podľa ktorého identifikovali, kto je v dome. Horšie bolo, že som hneď potom vliezol do sprchy," začína nahú a mokrú príhodu.

"Do troch minút stáli pred dverami urastení policajti. Bežím teda s uterákom okolo pása dole otvoriť lebo tí páni boli ozaj dôrazní. Nasledovali od nich otázky - meno, preukaz totožnosti, kto ste, čo tu robíte, prečo ste nepovedali do telefónu heslo? Stojím medzi dverami, kvapká zo mňa voda a odpovedám: Ivan Korčok, slovenský veľvyslanec. A oni na to, ´ok, to by mohol každý povedať ! Preukaz totožnosti !´. Opäť utekám na poschodie pre identitku, pozrú na ňu a oni, že ´ok, prepáčte pán veľvyslanec, ale plníme si naše povinnosti a to je vaša bezpečnosť´. Odvtedy mi jasné, že automaticky zapôsobíte na niekoho len tým, že ste veľvyslanec...," uzavrel.

Na snímke: slovenský diplomat a politik, bývalý veľvyslanec Slovenska v Spojených štátoch, v súčastnosti minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, Ivan Korčok.
Na snímke: slovenský diplomat a politik, bývalý veľvyslanec Slovenska v Spojených štátoch, v súčastnosti minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, Ivan Korčok.
Zdroj: Martin Mikláš

FOTOGRAFIE ZVNÚTRA rezidencie slovenskej ambasády na ultra stráženej ulici vo Washingtone si pozrite v GALÉRII.

ROZHOVOR s IVANOM KORČOKOM si prečítajte v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ.

Mohlo by vás zaujímať: