Pre fanúšikov nenáročných reality šou iste dostatočne známu famíliu Geissenovcov, pozval na Slovensko Richard Sulík počas výstavy EXPO v Dubaji. Šéf rezortu hospodárstva zrazu pochopil, že najprospešnejší pre svoju vlasť bude ako sprievodca a samozvaný minister turizmu. Tak pre pracháčov pripravil program ako hrom - od západu až po Tatry, zavítali spolu do vyberaných reštaurácii, welnesov a všetkých možných turistických potešení, ktoré naša krajina ponúka.

Ale keďže nedokončené diaľnice a trmácanie sa nimi by mohlo u Geissenovcov zanechať nepríjemné spomienky, aj tu pre nich pripravil niečo špeciálne. Milionárska rodinka sa presúvala vzduchom a to naozaj štýlovo, vrtuľníkom Airbus Helicopters H145 Mercedes-Benz style. Ide o luxusnú VIP verziu inšpirovanú rovnakou značkou auta.

Najlepší z najlepších

Namakanú mašinu poskytol návštevníkom multimilionár a najbohatší Slovák Patrik Tkáč. Zaobstaral si ho len pred pár rokmi a dokonca si narýchlo spravil aj skúšky na pilotovanie. O tom, že jeho stroj nemá na Slovensku konkurenciu, nemusí byť pochýb. Je to jediný vrtuľník, ktorý môže pojať osem cestujúcich. Všetky sedadlá sú namontované na koľajniciach a dajú sa rýchlo prekonfigurovať, alebo odstrániť, aby sa vytvoril priestor pre batožinu. K dispozícii sú tiež tri multifunkčné boxy s funkciami, ako sú chladiaci box, držiak na pohár, stôl, 15-palcový monitor a DVD prehrávač. V priestore sú špeciálne držiaky pre golfové palice, surfy či bicykle.

A čo to celé stálo? Ako sme si už zvykli, pri odpovediach šéfa saskárov vraj úplne nič. Sulík dodal, že jeho rezort neukuchtil so slovenských finančným žralokom ani žiadnu špeciálnu dohodu či barter. „Vrtuľník rodine Geissenovcov poskytol pán Tkáč a išlo to kompletne mimo mňa. Ministerstvu hospodárstva, ani žiadnej inej organizácii, nebola fakturovaná žiadna čiastka," odkázal nám Richard Sulík.

Týždenník PLUS 7 DNÍ zisťoval, koľko menovaný vrtuľník vôbec stojí a je možné, že z tej sumy sa vám zatočí hlava.

Cena a fotky stroja nájdete v galérii >>>TU