Podpredseda NR SR Martin Glváč oznámil svoj odchod z funkcie cez status na facebooku, kde si pustil ústa na špacír

Nie je vraj prilepený

Okrem iného sa nechal počuť, že sa stal obeťou mediálnej poľovačky. ,,Už minulý týždeň sme Vás spoločne s predsedom strany SMER-SD Robertom Ficom informovali, že po sviatkoch oznámim svoje rozhodnutie.. Už vtedy som bol pevne rozhodnutý a nebyť oslíka z Trnavy Matoviča so svojim cirkusom, už by to dnes vôbec nebolo aktuálne.“

Podľa Glváča je každému, normálne uvažujúcemu človeku, ktorý sleduje médiá a politiku musí byť jasné, že tu vôbec nejde o jeho osobu, ale o špinavú predvolebnú kampaň. V nej stará opozícia súperí o holé prežitie s tzv. novými opozičnými politikmi. ,,Keďže parlamentné voľby sú predo dvermi a percentá sú neúprosné, tak jediným ich cieľom je šíriť nenávisť a očierňovať Smer,“presviedča Martin Glváč, ktorý tiež tvrdí, že nikdy nebol prilepený k žiadnej stoličke a odstúpiť z funkcie je jeho autonómne rozhodnutie.

To Kollár

Dodal zároveň, že sa pripája k výzve obhajcu rodiny Kušnírovej – Romanovi Kvasnicovi, aby všetci, ktorí mali v minulosti s Marianom Kočnerom nejaké kontakty, teda aj Matovič, Sulík, Kollár, Droba, Budaj, ale i Krištúfková a ďalší, odišli z verejného života a nekandidovali v najbližších voľbách do parlamentu. ,,Pripravíme preto návrh na odvolanie Borisa Kollára z funkcie predsedu Výboru NR SR pre verejnú správu a regionálny rozvoj a očakávame, že opoziční poslanci ho tiež podporia. Bol to práve on kto ma s Kočnerom zoznámil, on riešil s Kočnerom biznis na Donovaloch, chodievali spolu na plesy a na koncerty. Alebo tieto kontakty sú slušné, v poriadku a neprekážajú im? Ja osobne nepoznám v politike osobu, ktorá by mala intenzívnejšie kontakty s Kočnerom ako on,“ nenechal Glváč na Kollárovi nitku suchú.