Spečatí sa politický osud jedného z aktérov škandálu komunikácie s obžalovaným v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka alebo nás čakajú ďalšie výhovorky a prázdne vyjadrenia? Podpredseda parlamentu za Smer Martin Glváč by sa totiž mal zajtra definitívne vyjadriť o svojom ďalšom politickom pôsobení. Informoval o tom predseda vlády Peter Pellegrini.

Sľúbil, že sa vyjadrí

Premiér o vyjadrení svojho spolustraníka informoval na diskusii Hospodárskych novín s názvom Slovenský národný záujem. „Ak dovolíte, skúste sa ma na to opýtať zajtra,"odpovedal Pellegrini pre Hospodárske noviny na otázku ohľadne politickej budúcnosti podpredsedu parlamentu za Smer Martina Glváča. Ten čelí škandálu kvôli informáciám o jeho komunikácii s obžalovaným v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka Marianom Kočnerom. „Čakám stále na vyjadrenie pána podpredsedu Národnej rady. Mám od neho prísľub, že sa vyjadrí. Dúfam, že sa vyjadrí," dodal Pellegrini.

Ako uviedol premiér ďalej, bolo by najlepšie, keby Slovensko takéto veci nemuselo riešiť, zľahčovať ich však nechce. Práve preto, ako tvrdí, nemáme ako krajina čas venovať sa tomu, ako má Slovensko vyzerať v budúcnosti. „Vysporiadanie sa s touto minulosťou, nepeknou, je dôležité pre ďalšiu dobrú budúcnosť krajiny,“ povedal. O vysporiadaní sa podpredsedu parlamentu s nepeknou minulosťou sa dozvieme zajtra.