Tip na článok
E-mail adresovaný Lipšicovi o Greksovom vystúpení zo strany údajne ukradli a zverejnili hackeri.

Greksa napísal Lipšicovi pobúrený mail: Hádžu na nás špinu pre vaše esemesky

Hudobník Marián Greksa z Lipšicovej strany Nová väčšina vystúpil, aby sa na druhý deň do nej vrátil.

Známy hudobník a člen Lipšicovej Novej väčšiny Marián Greksa poslal svojmu straníckemu šéfovi nahnevaný list. Oznámil mu, že už nechce byť v strane, kde za prvú chybu niekoho vyhodia.

Myslel tým Miroslava Segeta, ktorý musel z hnutia NOVA nasilu odísť po tom, čo znechutený z politiky zverejnil blog, prečo bude voliť za župana Mariana Kotlebu a nie smeráka Vladimíra Maňku.

Segetova revolúcia

Vzbúrenec Seget, ktorý pred vstupom do Novej väčšiny patril k odídencom zo Sulíkovej SaS, napísal blog s dvanástimi bodmi, v ktorých vysvetlil, prečo je Kotleba pre neho menšie zlo ako Maňka. Nová väčšina pritom svojim členom a sympatizantom oficiálne odporúčala voliť smeráckeho kandidáta Vladimíra Maňku.

Seget argumentoval tým, že ho nevolí „kvôli cigánom“, ale pre sklamanie z politiky a fungovania spoločnosti. Nezabudol však zvýrazniť, že je členom Novej väčšiny. Táto podpora ho stála členstvo v strane.

„V podstate hneď, ako som zverejnil blog a vyjadril iný názor, ako má vedenie strany, nastala hystéria,“ tvrdí Seget. „Nie je však pravda, že ma vylúčili. No chceli, a tak som radšej odišiel sám,“ dopĺňa Seget. O Novej väčšine teraz vyhlasuje, že stranícky diktát a poslušnosť sú v nej prednejšie ako sloboda a slobodný názor.

Odídený: Miroslav Seget zo znechutenia podporil Kotlebu. Za to musel od Daniela Lipšica odísť. Foto: archív

Rozčúlený Greksa

Postup voči Segetovi, ktorý bol kedysi v SaS regionálnym predsedom pre Žiar nad Hronom, Žarnovicu a Banskú Štiavnicu, poriadne rozhorčil speváka Mariána Greksu, ktorý po odchode od Sulíka tiež skončil u Lipšica. Na internete sa objavil jeho e-mail predsedovi Danielovi Lipšicovi.

„Chcel by som Vám oznámiť, že vystupujem zo strany NOVA. Nechcem byť ďalej členom strany, ktorá pri prvej chybe vyhadzuje svojho člena,“ oznámil na začiatok.

Rozhodnutie voliť Kotlebu síce nepovažuje za správne, no blog pokladá za zúfalý výkrik zúfalého človeka. „My členovia strany NOVA sme denne konfrontovaní so špinou, ktorú na nás, aj na Mira Segeta, hádžu kvôli vašim SMS, kvôli blogom križiaka Krajňáka, kvôli Vašim údajným príjmom zo zahraničia a iks ďalších a ďalších káuz,“ píše sa v liste.

Nikdy však vraj nepochyboval o Lipšicových čestných úmysloch. Práve preto ho zarmútil postoj k Segetovi. Podpísal sa ako večne naivný Marián Greksa. Na druhý deň však žiadosť o odchod stiahol.

„Na základe osobného rozhovoru si celý problém, ktorý pán Greksa opísal, vydiskutovali. A keď už mal komplexné informácie, rozhodol sa, že ostane,“ reaguje podpredseda hnutia Gábor Grendel.

Ako dodáva, Segetova podpora Kotlebu podľa vedenia strany naozaj poškodila dobré meno Novej väčšiny. „Politika pána Kotlebu je pre nás taká neprijateľná, že sympatizovanie s ním je nezlučiteľné s naším hodnotovým svetom,“ vysvetľuje Grendel rozhodnutie vylúčiť bývalého liberála.

Hackerský útok

K rozlúčkovému listu sa odmietol vyjadriť iba jeho autor. „Som členom strany NOVA, nebudem to komentovať. Bola to naša súkromná korešpondencia, ktorú niekto hackol. Je to obyčajné svinstvo. Niekto je nasadený na pána Lipšica,“ rozčúlil sa Greksa, keď sme sa ho na jeho odchod pýtali.

O internetovom útoku hovorí aj Grendel. „K opatreniam sa vyjadrovať nebudeme. Ale to, že niektorí predstavitelia finančných a zločineckých skupín vynakladajú čas, energiu a ešte aj peniaze na takéto praktiky, považujeme za dôkaz toho, že to robíme dobre,“ dopĺňa Lipšicov bývalý hovorca a súčasný podpredseda strany.

Napadnutie schránky riešia aj trestnoprávne. Greksov e-mail sa totiž objavil na stránke, ktorá riešila aj údajné Lipšicove erotické esemesky.

VIDEO Plus 7 Dní