Ten je totiž riaditeľom Výskumného ústavu agroekológie v Michalovciach. Od aktivít svojej sestry Ľubice sa Hecl aj jeho manželka rázne dištancovali.

“Ja a moja rodina sme slušná kresťanská rodina, požívajúca dobrú povesť v okolí, manželka je lektorkou v miestnom kostole, poctivo celý život pracujeme, žijeme skromne, nemáme žiadne veľké majetky. Silne nás pobúrilo, že sa snažíte zatiahnuť ma do nejakej kauzy, ktorá sa mňa absolútne netýka,” reaguje Hecl na článok o jeho sestre. S jej aktivitami vraj jeho práca a kariéra v agrosektore vôbec nesúvisí.

Obhospodarovanie regiónu

Pritom samotný úrad na svojej webovej stránke hlása, že je riešiteľským pracoviskom problematiky poľnohospodárskeho využívania a zúrodňovania pôd Východoslovenskej nížiny. Takže informácie o využití a obhospodarovaní celého regiónu určite má. Jeho manželka zas ako personalistka pracuje v spoločnosti Arriva v Michalovciach. Je to autobusová prepravná spoločnosť, bývalá SAD-ka, pre ktorú v minulosti robila pre šoférov, tak ako aj pre policajtov psychotesty práve Ľubica Rošková.

Ďalšie detaily o rodinných a biznisových prepojeniach bývalej smeráckej poslankyne, ktorej meno sa skloňuje v škandále s neoprávneným čerpaním dotácií si prečítate v aktuálnom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ.

Nové číslo Plus 7 dní
Zdroj: Plus 7 dní