Tip na článok
Čestný otec rodiny bude obhajovať záujmy ružinovčanov.

Hajloval vo vani s nahými chlapmi, teraz zbiera odpadky ako poslanec. Patoprstý (ex-SNS) sa prebil do župy ako nezávislý

Martinovi Patoprstému sa napokon podarilo dostať do politiky. V župných voľbách si ho za poslanca zvolilo 4937 obyvateľov Ružinova.

Mladý muž, ktorý sa neslávne preslávil fotografiou, na ktorej s partiou naháčov hajluje vo vani, bude teda brániť záujmy občanov nielen v mestskom zastupiteľstve, ale aj v bratislavskej VÚCke. Mimochodom, aj keď ho ľudia zvolili, má názor, že najlepšie by bolo župu zrušiť - kvôli šetreniu.

Čestný otec rodiny bude hájiť záujmy ružinovčanov
Čestný otec rodiny bude hájiť záujmy ružinovčanov
Foto: Archív

„Som úplne normálny manžel, otec, sused, kolega a občan,“ píše na svojej webovej stránke človek, ktorý sa v minulosti netajil extrémistickými názormi a prejavmi. Svoju dôveru doňho vložil dokonca aj šéf parlamentu, Andrej Danko, ktorý ho však tesne pred parlamentnými voľbami odvolal z kandidátky SNS - dôvodom bola už spomínaná fotografia.

„Pri tom počte kandidátov nemám šancu reálne preskúmať minulosť každého z nich,“ reagoval vtedy Danko pre PLUS 7 DNÍ.

Nevzdáva sa

Martin Patoprstý šťastie skúšal vo viacerých bratislavských mestských častiach. Nevyšlo mu to v Rači, ani v Karlovej Vsi. Nevzdal to, skúsil v Ružinove - a uspel. Okrem toho, že sa dostal za túto mestskú časť do župného zastupiteľstva, v septembri sme písali aj o tom, že sedí v predstavenstve akciovej spoločnosti Ružinovský podnik verejno-prospešných služieb, ktorú vlastí bratislavská mestská časť Ružinov.

Martin Patoprstý sa všemožne snaží spoluobčanov presvedčiť, že sa polepšil. Deň po župných voľbách napríklad už zbieral odpadky na chodníkoch.

Na svojej internetovej stránke píše, že sa neskrýva za veľké politické strany. Paradoxne, ešte pred niekoľkými mesiacmi patril pod jednu z najväčších politických strán na Slovensku.

VIDEO Plus 7 Dní