Výkriky „shame“, teda po anglicky "hanba" zazneli dnes v pléne európskej komisie. Žiaľ bolo to po vystúpení slovenského europoslanca Milana Uhríka, ktorého príhovor jeho kolegov pohoršil.

A čo hentí...

Uhrík totiž vojnu síce vojnu na Ukrajine odsúdil, ale nezabudol poukazovať na predchádzajúce vojny či neprávosti a násilnosti. Kolegov nazýval pokrytcami a ani slovkom nespomenul prezidenta Ruskej federácie Vladimíra Putina, ktorý sa vyhráža svetu jadrovými zbraňami. Naopak, nie raz sa osočil na USA. Tejto taktike sa hovorí po slovensky ačohentizmus. A podľa definície "slúži na odvrátenie kritiky vytvorením falošnej paralely s podobným, ale nesúvisiacim javom. Ide o snahu zdiskreditovať pozíciu oponenta tým, že je obvinený z pokrytectva bez toho, aby bol priamo vyvrátený jeho argument. Využíva sa argument typu „a čo tí druhí, tí robia to isté“."

Nahnevaná Nicholsonová

Príhovor Uhríka na plenárnom zhromaždení sa nepáčil ani ďalšej našej poslankyni Lucii Ďuriš Nicholsonovej, ktorá ho nazvala hanebným. Tiež skritizovala, že si počas vystúpenia ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ťukal Uhrík do mobilu.