Tip na článok

Z Harabinovho syna bude sudca. Na štvrtý raz sa mu podarilo uspieť vo výberovom konaní

Ak všetko pôjde tak, ako má, 30-ročný Branislav Harabin už onedlho posilní rady mužov a žien v talároch na jednom z najdôležitejších a najviac vyťažených súdoch na Slovensku - v prvom bratislavskom obvode.

Galéria k článku (6 fotografií )
Branislav Harabin: 30-ročný syn bývalého predsedu Najvyššieho súdu ide v otcových šľapajách.
Štefan Harabin
Vladimír Sklenka: Z Harabinovho šoféra to dotiahol ďaleko. Dnes je povederený vedením súdu v prvom bratislavskom obvode. Jeho kolegom bude zrejme aj Harabinov syn.

Zlá karma?

Nevedno, či za to môže smola, alebo zlá karma, no Branislav Harabin nemal doteraz šťastie na výberové konania. V uplynulých rokoch sa podľa našich informácií už dvakrát márne snažil získať post čakateľa na prokuratúre a v uplynulých mesiacoch sa mu akosi nedarilo ani v justícii.

Najskôr neuspel vo výberovom konaní na miesto sudcu na okresnom súde v Trnave, kde pohorel pri vypracovaní takzvanej prípadovej štúdie.

O niekoľko dní neskôr sa mu síce o čosi viac zadarilo v Galante, vzhľadom na počet uchádzačov sa však nedostal ani na tento súd.

Nasledoval ďalší neúspech, tentoraz v Dunajskej Strede. Tam zas nezvládol vypracovanie súdneho rozhodnutia z oblasti trestného práva.

Sudca u šoféra

No napokon to predsa len prišlo. Výberové konanie na súde v prvom bratislavskom obvode, ktorého vedením je poverený bývalý policajný ochrankár dlhé roky sa starajúci o bezpečnosť rodiny Harabinovcov, doktor Vladimír Sklenka.

Spolu s mladým Harabinom sa na tomto súde zhruba v polovičke januára o šťastie pokúšalo ďalších 38 uchádzačov, z ktorých len sedem najšikovnejších mohlo získať pozíciu sudcu. A medzi nich sa na pekné tretie miesto dostal Branislav Harabin.

VIDEO Žitňanská: Nevidím dôvod spochybňovať rozhodnutie ísť do vlády s Ficom

ODHALENIE Harabinov nový kôň: Jeho bývalý ochrankár šéfom súdu!

Šikovný stratég

On sám skutočnosť, že uspel práve na tomto súde, dôvodí tým, že na predchádzajúcich konaniach získal veľa dôležitých skúseností a poznatkov, „ktoré mi pomohli uspieť na výberovom konaní na Okresnom súde Bratislava I, pričom ťažisko koncentrácie môjho štúdia som strategicky orientoval práve na tento súd, pretože v Bratislave aktuálne pracujem aj žijem“.

Z Branislava Harabina sa tak napokon vykľul priam geniálny stratég. Lebo, ako nám ďalej prezradil, „predchádzajúce výberové konania som považoval za tvrdú prípravu zameranú na konečný cieľ“.

Čo na syn úspech hovorí jeho tato, bývalý šéf Najvyššieho súdu a exminister spravodlivosti Štefan Harabin? A aké ďalšie dôvody na radosť má rodina Harabinovcov? Dočítate sa to v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ.

VIDEO Plus 7 Dní