Vykľul sa z neho stratég ako hrom. Po niekoľkých neúspešných výberových konaniach na obsadenie miesta sudcu sa to synovi bývalého šéfa Najvyššieho súdu a exministra spravodlivosti Štefana Harabina konečne podarilo.

Na súde s manželkou Maroša Kramára: Jačala ako zmyslov zbavená!

Ak všetko pôjde tak, ako má, 30-ročný Branislav Harabin už onedlho posilní rady mužov a žien v talároch na jednom z najdôležitejších a najviac vyťažených súdov na Slovensku, v prvom bratislavskom obvode. Nuž a aby tej radosti nebolo málo, pred pár dňami sa z nádejného sudcu stal aj šťastný otec, ktorému partnerka porodila syna Vilka. I dedo Štefan je šťastím celý bez seba. Krásny vnuk, šikovný syn, jednoducho, Harabinovcom aktuálne ide karta.

Škandalózne rozhodnutie súdu v známej kauze: Obžalovaných nemožno potrestať, aj keď sú vinní

Branislav Harabin: Uspel vo výberovom konaní na sudcu, je šťastným otcom aj dom môže stavať na pozemku nezaťaženom hypotékou.
Branislav Harabin: Uspel vo výberovom konaní na sudcu, je šťastným otcom aj dom môže stavať na pozemku nezaťaženom hypotékou.
Zdroj: facebook

Konečne

Nevedno, či smola, alebo zlá karma, no Branislav Harabin nemal doteraz šťastie na výberové konania. V uplynulých rokoch sa podľa našich informácií už dvakrát márne snažil získať post čakateľa na prokuratúre a v uplynulých mesiacoch sa mu akosi nedarilo ani v justícii.Najskôr neuspel vo výberovom konaní na miesto sudcu na Okresnom súde v Trnave, kde pohorel pri vypracovaní takzvanej prípadovej štúdie.

Mojsejovú poslal súd na 10 rokov za mreže: Šokujúce slová jej "protivníka" Versaceho!

O niekoľko dní sa mu síce o čosi viac darilo v Galante, vzhľadom na počet uchádzačov sa však nedostal ani na tento súd. Nasledoval ďalší neúspech, tentoraz v Dunajskej Strede. Tam zas nezvládol vypracovanie súdneho rozhodnutia z oblasti trestného práva. Až to napokon prišlo.

Šťastná dvojica: Na sociálnej sieti sa Branislav Harabin a jeho priateľka prezentovali ako nastávajúci rodičia už vlani v lete.
Šťastná dvojica: Na sociálnej sieti sa Branislav Harabin a jeho priateľka prezentovali ako nastávajúci rodičia už vlani v lete.
Zdroj: facebook

Výberové konanie na súde v prvom bratislavskom obvode, ktorého vedením je poverený bývalý policajný ochrankár dlhé roky sa starajúci o bezpečnosť rodiny Harabinovcov, doktor Vladimír Sklenka. Spolu s mladým Harabinom sa na tomto súde zhruba v polovičke januára o šťastie pokúšalo ďalších 38 uchádzačov, z ktorých len sedem najšikovnejších mohlo získať pozíciu sudcu. A medzi nich sa na pekné tretie miesto dostal Branislav Harabin.

Mrazivé slová údajného vraha Miroslava po verdikte súdu: Obrali ma o penzión, preto som to urobil!

On sám skutočnosť, že uspel práve na tomto súde, dôvodí tým, že na predchádzajúcich konaniach získal veľa dôležitých skúseností a poznatkov, „ktoré mi pomohli uspieť na výberovom konaní na Okresnom súde Bratislava I, pričom ťažisko koncentrácie môjho štúdia som strategicky orientoval práve na tento súd, pretože v Bratislave aktuálne pracujem aj žijem“.

Z Branislava Harabina sa tak napokon vykľul priam geniálny stratég. Lebo, ako nám ďalej prezradil, „predchádzajúce výberové konania som považoval za tvrdú prípravu zameranú na konečný cieľ“.

Spokojný tato

Zo synovho úspechu má radosť aj jeho známy otec, bývalý šéf Najvyššieho súdu a exminister spravodlivosti Štefan Harabin. „Veľmi ma to teší. Ak všetko bude prebiehať pozitívne, dúfam, že sa mu podarí ísť v šľapajach čestného a nepoddajného sudcu odolného najmä proti politickej moci,“ nádeja sa tato Harabin. Nuž a teší sa aj z toho, že už niekoľko dní je z neho dedo.

Z Mojsejovej je dnes už iná žena: Takto Noru zmenil exmanžel Braňo aj roky problémov!

Narodenie vnuka označil za nesporne jeden z najpríjemnejších momentov v živote človeka. „Chvála pánu bohu, teší sa dobrému zdraviu,“ raduje sa. Viac však o vnukovi prezradiť nechcel, pretože je to vec rodičov, ale nakoniec si predsa len neodpustil poznámku. „Presiaklo, že sa bude volať Vilko. Ja mám priateľa Viliama v senáte. Doktora Dohňanského považujem za jedného z najlepších a nepodplatiteľných trestných sudcov na Slovensku. Som rád, že bude mať také meno ako on.“

Minulosť: Aj takto sme v minulosti vídali mladého Harabina, ako sa aj s kamarátom vozia na otcovom služobnom aute.
Minulosť: Aj takto sme v minulosti vídali mladého Harabina, ako sa aj s kamarátom vozia na otcovom služobnom aute.
Zdroj: archív

Majiteľ pozemku

Zistili sme však, že nádejný sudca Branislav Harabin má ešte jeden dôvod na spokojnosť. V máji 2015 sa totiž stal majiteľom pozemku s výmerou zhruba 600 štvorcových metrov v bratislavskej mestskej časti Záhorská Bystrica. A hoci v lokalite, kde vraj plánuje stavať dom, sa cena štvorcového metra pohybuje na úrovni asi 245 eur, čo by v prípade mladého Harabina predstavovalo sumu prevyšujúcu 145-tisíc eur, vo výpise z katastra nie sú jeho parcely zaťažné žiadnou ťarchou. Ako teda zo svojho platu, v prípade vyššieho súdneho úradníka na krajskom súde, teda pozície, ktorú Branislav Harabin zastával posledných takmer päť rokov, je to asi 750 eur mesačne v hrubom, dokázal našetriť na kúpu pozemku, nie je úplne jasné. Samotný Harabin mladší v tejto súvislosti uviedol len toľko, že nehnuteľnosť získal „z prostriedkov nadobudnutých zákonným spôsobom“. A možno tatových.