Tip na článok
Rýchla chôdza: Premiér so závažiami na rukách aj na nohách.

Hazarduje Fico so zdravím? Po vážnej operácii srdca športuje na hrádzi

Ako dbá premiér Fico na svoje zdravie rok po tom, ako absolvoval operáciu srdca?

Galéria k článku (15 fotografií )
Popredu: Roberta Fica sprevádza počas cvičenia na hrádzi ochranka, bratranec a psy.

Podľa neoficiálnych informácií podstúpil Robert Fico krátko po minuloročných voľbách zavedenie trojnásobného bypassu. Operovali ho 22. apríla. Zotavil sa veľmi rýchlo, už v prvých júnových dňoch športoval.

Odvtedy tempo nepoľavil. Ani športové, ani pracovné. V lete začalo historicky prvé slovenské predsedníctvo v Rade EÚ, skončilo až v decembri.

Nepreháňa to?

Dáva si premiér pozor na srdce? Začiatkom mesiaca Ficovi praskli nervy, keď odišiel nahnevaný z tlačovky o rozdielnej kvalite potravín na západe a na východe EÚ. Tento týždeň fotograf opäť zachytil Roberta Fica pri rannej rozcvičke. Premiér rýchlou chôdzou všetkých predbehol a bol ďaleko popredu. Sprevádzali ho štyri osoby a dva psy. Na rukách mal činky a poriadne si dával do tela. Nepreháňa to?

Známy kardiológ Viliam Fischer hovorí, že konkrétny prípad premiéra nepozná. „Neoperoval som ho, nekontroloval som ho. Poviem vám však príklad. Pred tromi rokmi som doktora Františka Laurinca, ktorý teraz pracuje v UEFA. Hrám s ním každý týždeň tenis a hrá o triedu lepšie ako pred operáciou,“ uvádza.

Popredu: Roberta Fica sprevádza počas cvičenia na hrádzi ochranka, bratranec a psy.
Popredu: Roberta Fica sprevádza počas cvičenia na hrádzi ochranka, bratranec a psy.
Matej Jankovič

FOTO: Matej Jankovič

Športuje každý deň

„Predseda vlády športuje praktickykaždýdeň. Väčšinou v prírode, ale občas aj v interiéri,“ hovoril v januári poradca premiéra Erik Tomáš. Aj vtedy premiér behal na bratislavskej hrádzi. Neprekážali mu ani hlboké mrazy – mínus 13 stupňov Celzia.

Takýto pozitívny prípad, kedy operácia srdca kondícii neuberie, sa objaví vtedy, ak je bezchybne vykonaná a ak pacient na slovo poslúcha odporúčania lekára. Kontroly nemôže vynechávať, musí byť prísne kontrolovaný,“ podotýka kardiochirurg. Či premiér chodí na pravidelné kontroly, je pri jeho pracovnom nasadení otázne.

Viac o téme sa dočítate v najbližšom čísle týždenníka Plus 7 dní.

Plus 7 dní
VIDEO Plus 7 Dní