Na stretnutí ocenil vynikajúcu spoluprácu či už v oblasti bilaterálnych vzťahov medzi krajinami i v transatlantickom priestore. Zároveň zaželal Brinkovej veľa úspechov v novom pôsobisku na Ukrajine. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Veľvyslankyni premiér poďakoval za silné spojenectvo v rámci Severoatlantickej aliancie, ako aj poskytnutie systému protivzdušnej obrany Patriot. "Týmto krokom došlo k posilneniu obrany Slovenska v čase, keď Ukrajinu, nášho východného suseda, napadlo Rusko," zdôraznil.

Na stretnutí pripomenul, že už minulý rok spolu s veľvyslankyňou USA hovorili o nevyhnutnosti chrániť demokratické hodnoty proti akýmkoľvek pokusom zahraničných aktérov o ich narúšanie či spochybňovanie, ktorú ruská agresia voči Ukrajine výrazne znásobila.

FOTO k téme v GALÉRII.

Brinková čoskoro zaujme post veľvyslankyne USA na Ukrajine. Heger jej zaželal veľa úspechov. "Za Slovensko chcem zopakovať, že budeme aj naďalej dostupnými prostriedkami pomáhať Ukrajine v boji, ktorý vedie za zachovanie svojej suverenity a územnej celistvosti, a spolu s našimi partnermi v Európskej únii a NATO budeme spolupracovať na rýchlom ukončení bojov a nastolení mieru na Ukrajine, aby sa čo najskôr mohla začať jej obnova," dodal predseda vlády.