Šéf vládneho kabinetu Eduard Heger má od svojho nástupu do funkcie nabitý program. Pravidelné koaličné rady, jednania s partnermi, rôznymi záujmovými skupinami a v neposlednom rade aj množstvo služobných výjazdov po Slovensku aj do zahraničia. Ako premiér a jeden z troch najvyšších ústavných činiteľov má dispozícii limuzínu, ktorá ho dopraví kam potrebuje. Čo aj pravidelne využíva.

Aj z hľadiska ochrany je práve tento spôsob prepravy pre Hegera najbezpečnejší. Do auta nasadne priamo pred domom, šoféruje skúsený a vycvičený vodič a na všetko ešte dohliada ochranka. Predstaviť si premiéra ako dennodenne nasadne zo svojho bytu v bratislavskej Dúbravke na električku a prestupuje napríklad na trolejbus je ťažké. Rovnako ako šliape do práce na bicykli.

V stredu (21.9.2022) však nebola táto predstava ďaleko od pravdy. Predseda vlády, v rámci Európskeho týždňa mobility si do práce "zabehol". Podľa jeho slov merala táto trasa šesť kilometrov. "Z môjho bytu som na úrad vlády zabehol cez 6 km. Pomohol som tak prírode a aj svojmu zdraviu. Samozrejme, nedá sa takto fungovať denne a práve týždeň mobility poukazuje na to, koľko možností alternatívnej dopravy máme," napísal na sociálnej sieti premiér. A podľa výrazu jeho ochrankára aj samotného šéfa vládneho kabinetu to bola náročná ranná rozvička.

Fotografie premiéra nájdete v galérii