Rokovanie lídrov zvolal premiér Eduard Heger. „Slovensko je malá krajina s veľkými výzvami. Dokážeme ich zdolať len a len spoluprácou. Predovšetkým spoluprácou demokratických strán, ktoré politickú prácu berú ako službu občanom a po voľbách v roku 2020 vytvorili vládnu koalíciu," povedal o stretnutí Heger.

Verí v ochotu kolegov spolupracovať. "Čelíme dnes mimoriadnym udalostiam – očista spoločnosti, vojna na Ukrajine, enormný rast cien energií i prítomnosť pandémie, ktorá nie a nie doznieť. Preto očakávam od kolegov, že na toto stretnutie prídu so silným presvedčením, že Slovensko dnes potrebuje stabilnú vládu, ktorá sa opiera o fungujúcu parlamentnú väčšinu. A chcem veriť, že bude splnená aj druhá podmienka na vyriešenie tejto krízy – a to, že sa budeme rešpektovať a počúvať. Je to naša povinnosť voči voličom, ktorí nám dali mandát vládnuť štyri roky a posunúť Slovensko dopredu," tvrdí Heger.

Predseda SaS, ktorá žiada odchod Igora Matoviča z vlády, dostal po príchode otázku, či odídu z koalície ešte pred koncom leta. Reagoval, že odpovie až po rokovaní. Prízvukoval však, že na stretnutie ide preto, lebo ho pozval premiér Eduard Heger.

Sulík bol pritom jediný, ktorý sa pred rokovaním pristavil pri novinároch. Ostatní vystúpili z áut až pred vchodom do budovy.

Príchody politikov na stretnutie nájdete v galérii