Nešťastie nechodí po horách ale po ľuďoch vraví jedno z ľudových porekadiel. Ako by tej smoly nebolo dosť, kontroverzný podtatranský podnikateľ Michal Šuliga z obce Lučivná mal v utorok na poludnie ťažkú autonehodu. Jeden zo svedkov nehody popísal situáciu tak, že Šuliga sa pravdepodobne pozeral na inú dopravnú nehodu, keď prechádzal okolo nej a nevšimol si nákladné auto pred ním. Do neho následne zozadu nabúral. „Dňa 06. Októbra 2020 v čase o 13:20 hod. došlo na ceste I/18 v kilometri 595,7 k dopravnej nehode za mestom Svit, kde 56 ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Škoda po ceste I/18 v smere od mesta Svit na obec Mengusovce, kde sa dostatočne nevenoval vedeniu a prevádzke motorového vozidla a narazil prednou časťou vozidla do návesu nákladného motorového vozidla, ktoré bolo odstavené na krajnici. Pri dopravnej nehode došlo k zraneniu  56-ročného vodiča, ktorý utrpel ťažký úraz. K zraneniu iných osôb nedošlo. 56 ročnému vodičovi bola odobratá krv za účelom zistenia alkoholu. Škoda pri dopravnej nehode vznikla 8000 Eur. Vec je momentálne v štádiu objasňovania,” konštatuje Igor Pavlík z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.

Problémy so zákonom

Obe autonehody zachycuje VIDEO náhodného okoloidúceho, ktoré bolo zverejnené na sociálnej sieti Popradské správy. Pre zobrazenie videa z nehody kliknite TU. Zo zistení Plus7Dní vyplýva, že ťažko zranenou osobu je práve Michal Šuliga známy z kompromitujúcich videí na exprezidenta Andreja Kisku. Nahrávky súvisia s jeho pozemkovou kauzou, keď musel po rozhodnutí popradského sudcu Miroslava Radačovského vrátiť miestnemu zubárovi Jánovi Francovi lukratívne parcely v katastri obce Veľký Slavkov. Ich predaj pred rokmi sprostredkovával práve Šuliga. Šuliga má pritom vážne problémy so zákonom. Polícia ho vyšetruje pre podozrenia v súvislosti s prevodmi a predajom nehnuteľností, daňovými podvodmi či s videami o Andrejovi Kiskovi, v ktorých účinkuje napríklad aj mafiánsky boss spod Tatier Milan Reichel.

Video, ktoré sa objavilo na internete v polovici februára a má dokazovať, že exprezident Andrej Kiska (Za ľudí) má problémy s pozemkami vo Veľkom Slavkove, polícia stále vyšetruje. Exprezident na to reagoval vyhlásením, že ide o primitívne video so zlými hercami. V tejto súvislosti preto po zverejnení videa podal trestné oznámenie za krivé obvinenie a ohováranie. Za zinscenovaným videom má podľa jeho slov stáť človek zo štruktúr Smeru – sociálnej demokracie. Od vlaňajška je podnikateľ Šuliga v osobnom bankrote. V ňom sa snaží zbaviť svojich dlhov, ktoré sa šplhajú do miliónových výšok. Jeho veritelia pritom hovoria o nepoctivom zámere a snažia sa súdnou cestou jeho oddĺženie zrušiť. Medzitým sa Šuligov majetok presúva na jeho syna Michala, ktorý je študentom na vysokej škole v Prahe.

Pre zobrazenie galérie k článku kliknite TU