Tip na článok
Katarína Zavacká, historička práva

Historička Zavacká: Aspoň frajerku by si premiér mohol zaplatiť z vlastných peňazí

Slovenských osobností sme sa opýtali, čo si myslia o spoločných fotografiách premiéra Fica so sekretárkou Jankou.

Za smiešny príbeh nehodný komentovania označila hovorkyňa premiéra sériu fotografií zachytávajúcich Roberta Fica, ako objíma a bozkáva svoju podriadenú, platenú z daní občanov. Aj vy to považujete za smiešne?

Michal Hvorecký, spisovateľ

NIE Premiér musí počítať s tým, že je verejná osoba a ľudia majú právo vedieť, čo, kedy a s kým robí.

Jozef Golonka, bývalý hokejista

ÁNO Pri rozlúčke je zvykom pobozkať sa, ale každopádne si myslím, že politici a významné osobnosti by si mali dávať na takéto faux pas pozor, lebo sú ostro sledovaní verejnosťou a médiami. Zo strany obidvoch to bola veľká nepozornosť.

Milan Kňažko, herec

? Za smiešny a nehodný komentovania by som považoval celý príbeh súčasného premiéra, keby to občanov nestálo príliš veľa peňazí.

Zuzana Wienk, pôsobí v mimovládnom sektore

NIE Premiér by mal určite poskytnúť informácie, ktoré by vylúčili prípadné zvýhodnenie dotyčnej dámy v pracovno-finančných otázkach pre možný osobný vzťah.

Miroslav Kusý, politológ

ÁNO On ju predsa nebozkával ako premiér ani ako manžel pani Ficovej, ale ako milenec. Nemuchlal sa s ňou ako so sekretárkou, ale ako s frajerkou. Premiér a sekretárka ako schizofrenici si pritom oficiálne vykali a zachovávali úradný odstup.

Katarína Zavacká, historička práva

NIE Aspoň frajerku by si premiér najsociálnejšej vlády mohol vedieť zaplatiť z vlastných peňazí. Nesmiala som sa ani vtedy, keď bol Mečiar s tou svojou krasomilou u pápeža.

Emma Tekelyová, moderátorka a spisovateľka

ÁNO Aféra je lacná, smiešna a zle načasovaná. Mesiac pred prezidentskými voľbami by sa neminula účinku. Ibaže by pokračovala a po zápletke nasledoval dojímavý happy end.

Daniel Brogyányi, fotograf a výtvarník

NIE

Na otázku, nakoľko sú premiérove príbehy smiešne, by mali odpovedať aktéri tohto príbehu. My aspoň teraz vieme, kam putujú naše dane.

VIDEO Plus 7 Dní