Nič mu nedaruje. Alojz Hlina, bývalý predseda KDH, na ktorého niektoré Matovičovi kandidáti pred voľbami útočili, si nekladie servítku pred ústa. Zareagoval aj na kauzu diplomovky Borisa Kollára. „Je veľká škoda, že renomovaná vysoká škola v Skalici nemá takú milú tradíciu, kde si absolventi školy píšu svoje meno na chodník pred budovu. Dnes sme sa to pokúsili aspoň čiastočne napraviť a meno najvýznamnejšieho absolventa tejto prestížnej vysokej školy sme na chodník slávy napísali. Nech svet vie, že tu študoval Boris Kollár,“ hovorí Hlina.

Kollárov titul: Takto ho napísal pred vysokú školu v Skalici Alojz Hlina.
Kollárov titul: Takto ho napísal pred vysokú školu v Skalici Alojz Hlina.
Zdroj: FB A.H.

Odklonenie pozornosti

Hlina skritizoval aj premiérov návrh na zákon, ktorým by sa prekontrolovali všetky záverečné práce a odoberali tituly. „Matovič vie, že nie je možné prijať retroaktívny zákon. Vie to od čias Danka. Napriek tomu to povedal ako "riešenie" problému s Kollárom a tie nezávislé osobnosti tam za ním tichúčko stáli. Predseda ústavného výboru v zásade povedal: vie, že sa to nedá, ale je za,“ krúti hlavou Hlina.

Podržal ho: Predseda vlády Igor Matovič a v pozadí predseda NR SR Boris Kollár
Podržal ho: Predseda vlády Igor Matovič a v pozadí predseda NR SR Boris Kollár
Zdroj: TASR

Ako dodáva, nakoniec bude na vine Kolíková s Gröhlingom, že nedokázali vyčistiť naše školstvo. „Ten masterstuck s trestom smrti bol ťah na odklonenie pozornosti. A zazneli aj vyhrážky. Novinárom. Lebo sa príliš pýtajú a ktovie ako oni robili diplomovky. Matovič je nebezpečný a bude v tom pokračovať. A Nezávislé osobnosti za jeho chrbtom mu budú kryť chrbát,“ varuje Hlina.

FOTO vtipov na Kollárovu diplomovku si pozrite v GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: