Tip na článok
Alojz Hlina

Hlina zostáva šéfom KDH. Pokorený Vašečka má pre neho poriadne ostrý odkaz!

Pohorel, no kritizovať bude aj naďalej! Alojz Hlina (47) obhájil titul šéfa KDH a pokoril tak protikandidáta Richarda Vašečku (44). Ten šéfovi odkazuje, že nemá v úmysle poslušne sklopiť uši!

Galéria k článku (9 fotografií )
Snem KDH v Ružomberku.
Alojz Hlina
Alojz Hlina

„Pre kresťanskú demokraciu toto bude veľmi dobré,“ prehlásil so širokým úsmevom na tvári Alojz Hlina krátko po vyhodnotení tajnej voľby predsedu na kadeháckom sneme. Hlavným bodom sobotňajšej schôdze kresťanských demokratov v Ružomberku bola práve voľba predsedu hnutia.

Hlina svoj titul šéfa KDH obhájil - získal 233 hlasov, jeho protikandidát Richard Vašečka 101 hlasov. „Od pondelka ma čaká veľa práce. Prídu komunálne a možno aj predčasné voľby,“ hodnotil vo víťaznom príhovore Hlina.

Snem KDH v Ružomberku.
Snem KDH v Ružomberku.
Matej Jankovič

Odkaz pre Lojza

Porazený Vašečka neskrýval sklamanie, no zároveň dodal, že neplánuje zakladať novú stranu a ani neprispeje k štiepeniu Hlinovej KDH. Okrem iného priznal, že pri staronovom šéfovi si nebude klásť v budúcnosti pred ústa servítky. „Poslušný určite nebudem, loajálny áno. A či budem voči nemu kritický? Na vnútrostraníckom fóre veľmi,“ zaklincoval Vašečka pre PLUS 7 DNÍ.

VIDEO Plus 7 Dní