Súčasná energetická kríza položila na kolená už mnoho hotelov a penziónov. Pre neúmerne vysoké ceny elektriny či plynu končia svoju činnosť aj zariadenia v turisticky vychytených regiónoch.

Zložitá situácia sa nevyhla ani Vysokým Tatrám. Pociťuje to najmä najväčšie okresné mesto pod štítmi našich veľhôr Poprad. Svoju prevádzku tam vlani v októbri natrvalo zrušil hotel s rovnomenným názvom Pop­rad. V minulosti sa prezentoval ako štýlový hotel v centre mesta.

K nemu sa najnovšie pridalo aj ďalšie zariadenie určené pre záujemcov o ubytovanie. Oficiálne o tom síce nikde nie je zmienka, nemožnosť rezervácie izby či telefónny kontakt, na ktorý nikto nereaguje, nasvedčuje, že prípadní hostia odídu naprázdno.

Hlavu už totiž nezložia ani v známom hoteli Gerlach, ktorý je dlhé roky spájaný najmä s Milanom Reichelom, teda mužom kedysi považovaným za silnú postavu slovenského podsvetia.

Skutočný vlastník

Hoci skutočnosť, že hotel je zatvorený, Reichel pre PLUS 7 DNÍ potvrdil, akýkoľvek vzťah k nemu aktuálne prekvapujúco poprel. Ako totiž vysvetlil, navštevovanie tamojšej posilňovne či občasné využitie hotelovej toalety ešte neznamená, že objekt vlastní. Podľa jeho slov musí byť pri pohľade do oficiálnych zdrojov každému jasné, kto je skutočným majiteľom Gerlachu.

A v tomto sa veru nemýli. Verejne dostupné údaje skutočne nepustia, lebo nie je hotel Gerlach ako Hotel Gerlach.

V prvom prípade ide o ubytovacie zariadenie, ktorého vlastníkom je spoločnosť Ret­roTatry. Na jej čele stojí podnikateľ Stanislav Chovanec.

V druhom prípade je reč o akciovej spoločnosti Hotel Gerlach, ktorá je majiteľom pozemkov obklopujúcich objekt ubytovacieho zariadenia. V nej má svoje záujmy najmä rodina Milana Reichela.

Vytočený

,,Neviem, čím vás iritujem, keď ma vždy spájate s hotelom Gerlach, ale ja ho nevlastním,“ reagoval Reichel podráždene na otázky súvisiace s dôvodmi jeho zatvorenia. A keby vraj aj bol jeho majiteľom, nič by nám nepovedal, pretože nepatríme k novinárom, na ktorých sa môže spoľahnúť. Lebo aj takých, ktorí s ním všetko konzultujú a posielajú mu texty na autorizáciu, on vraj pozná.

,,Vy zas budete písať, že som na mizine. Ale to ja som nikdy nebol! Alebo o odrezanej hlave, pretože to sa vám hodí!“ vykladal Reichel zvýšeným hlasom. Akoby pritom zabudol, že v minulosti po hoteli osobne sprevádzal istý televízny štáb a do kamery podrobne opisoval, akým hrozným spôsobom tam v marci 1997 rukou mafiána Mikuláša Černáka o život prišiel bývalý policajt Gustáv Slivenský.

Vražda expolicajta

„V tomto priestore som videl ležať Slivenského na zemi. Videl som Csémyho, ako robí nejaké pohyby pri jeho hlave. Keď som sa priblížil a pozrel, tak som videl, že mu reže hlavu. Na to som zareagoval na Černáka - Preboha živého, čo ste to urobili, čo ti straší? Černák držal obrovský nôž, ktorý sa otváral v ruke, utieral ho a komentoval to, že čo mal robiť, pretrhol sa remeň. Kričal. V tých miestach bolo umývadlo, kde hlavu položili,“ ukazoval Reichel priestory hotela Gerlach, kde k vražde došlo.

Dodajme, že Černákovci následne zo zábavy vyčistili hlave uši a do úst jej vložili cigaretu. Potom ju položili na kapotu auta stojaceho na popradskom parkovisku pri Slivenského paneláku. Na odrezanú hlavu ešte nasadili policajnú čiapku, aby bolo všetkým jasné, o čo ide. Zvyšok tela zabalili do plachty. Pozostatky sa neskôr našli v katastri obce Vernár.

Potvrdený predaj

V súčasnej pozícii miestneho podnikateľa spomína Reichel na svoju minulosť s nevôľou. Médiám vytýka, že mu jej pripomínaním kazia biznis. A nielen jemu. Lebo pokiaľ ide o hotel Gerlach, jeho majiteľ, teda Stanislav Chovanec, má vraj s objektom veľké plány.

Podrobnosti o budúcnosti hotela na ďalšej strane