Slovenský národ sa pri najnovšom odhalení už dávno tak schuti nepobavil! Poniektorým hádam aj slzy tiekli od smiechu. No a iní zas nechápavo kukali ako puk. Policajný zbor bude mať novú posilu. Zaradia ju na odbor environmentálnej kriminality a jeho dlhoroční príslušníci sa majú veru na čo tešiť! Príde im tam skutočná odborníčka na trestné skutky páchané na životnom prostredí. Veď ako sama prezradila, predpoklady na to má priam excelentné. Miluje psíky a podporuje všelijaké mimovládne organizácie venujúce sa tejto problematike. Slová hodné nastupujúcej policajnej špecialistky Kataríny Kližanovej Rýsovej, ktorá v minulosti pôsobila ako hovorkyňa strany Smer či ako šéfredaktorka ženského webu.

Znechutení policajti

„Máme na to svoj názor, ale čo tam po ňom! Koho už len zaujíma?! Zase budeme vyzerať ako hlupáci! No čo, pohľadáme si nejaké mediálne výstupy novej kolegyne a budeme si ich čítať na poradách. Možno nám aj povysvetľuje, čo si máme na seba hodiť, aby sme sa pri zásahoch, nedajbože, nedopustili módneho faux pas,“ netaja svoje znechutenie nami oslovení dlhoroční príslušníci.

Nad novinkou len mávli rukou, nuž a komentáre toho, že pani exhovorkyňa bude zaradená do vyššej triedy ako mnohí skúsení policajti, si radšej odpustili. Aj tak by sa vraj nedali zverejniť.

„Na druhej strane, možno prinesie na riešenie závažných prípadov v oblasti  týrania zvierat, poškodzovania životného prostredia či pytliactva úplne iný pohľad. Veď medzi politikmi je veľa poľovníkov. Ona údajne aj navštevovala poľovnícke plesy, tak hádam nejaké rozumy získala,“ nedokážu sa predsa len ubrániť štipľavým poznámkam policajti.

FOTO Novej posily policajného zboru nájdete v GALÉRII >>

Dostala výnimku

Ich reakciám sa nehodno čudovať. Správa, ktorú pred pár dňami zverejnil denník Sme, bežnú verejnosť síce pobavila, odborníkov však značne rozladila. Vyšlo totiž najavo, že do polície si to namierila bývalá hovorkyňa strany Smer Katarína Kližanová Rýsová, ktorá posledné mesiace pôsobila ako šéfka tlačového odboru ministerky vnútra Denisy Sakovej.

Podľa Sme by mala k 1. máju nastúpiť na Úrad kriminálnej polície spadajúci pod policajné prezídium, a to na základe výnimky z kariérneho postupu. Znamená to, že Kližanová nebude musieť na sebe pracovať od piky, ako to je pri väčšine začínajúcich policajtov, ale rovno sa dostane do elitného útvaru. Len tak, lebo vraj vie dva svetové jazyky - angličtinu a francúzštinu -, čo je pre zbor ne­smierne dôležité a prínosné.

Výnimku vraj podpísal súčasný minister vnútra Roman Mikulec. To však neznamená, že prijať Kližanovú do zboru bol jeho nápad. Mikulec ho len „doklepol“. S prípravami na tento krok totiž začala ešte pred parlamentnými voľbami.

Podľa vyjadrenia hovorkyne policajného prezídia Andrey Dobiášovej bude nová posila zaradená na odbor odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality. A čo Katarína Kližanová Rýsová odkazuje svojim neprajníkom spochybňujúcim jej kvality v oblasti environmentalistiky? Nech si myslia, čo chcú, ona mala k prírode vždy blízko. Doma má aj tri psíky z útulku. Nuž, občas asi stačí fakt málo na to, aby sa človek profesijne takto zásadne posunul.   

O pevnom zadočku

Čo sa týka novej policajnej posily, za pripomenutie iste stoja aj jej predchádzajúce pracovné výkony a úspechy.  Ako hovorkyňa Smeru sa dnes 41-ročná Katarína Kližanová Rýsová blysla najmä svojimi výstupmi v straníckej  televízii, kde moderovala rozhovory s hviezdami sociálnych demokratov. Všetkým, samozrejme, tykala. Verejnosť tiež mimoriadne obohacovali reportáže o straníckom dianí.

„Bál si sa pichnutia?“ kládla napríklad prudko investigatívnu otázku vtedajšiemu ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi. Jej zvedavosť však nemala nič spoločné s nejakým závažným kriminálnym prípadom, ale s darovaním krvi.

FOTO Novej posily policajného zboru nájdete v GALÉRII >>

Istý čas, to keď Smer chvíľu nebol pri moci, sa Katarína uchytila ako šéfredaktorka ženského webu. V tejto pozícii sa ako čestný hosť zúčastnila na relácii o varení.    „Nakrúcanie bolo mimoriadne hektické a podaril sa mi aj jeden menší trapas. Našťastie, nie pri varení, ale pri nakupovaní,“posťažovala sa v upútavke na reláciu Katarína.

Podľa vlastných slov sa na vystúpenie pripravovala veľmi zodpovedne. Pre spoluúčinkujúcich nachystala okrem pokrmu program. „Zvažovala som tri alternatívy - rýchlokurz sebaobrany, zopár trikov vo fitku, ako mať pekný a pevný zadoček, s profesionálnym trénerom a módnu prehliadku pre dámy, ale aj pre psíky,“prezradila svoju taktiku v pozícii šéfredakorky ženského webu.

Aktuálne sa Katarína Kižanová Rýsová posunula úplne inam. Ale nezúfajme. Možno práve toto je ten nový vietor v policajných radoch. Taký osviežujúci, príjemný a roztomilý.

FOTO Novej posily policajného zboru nájdete v GALÉRII >>

Mohlo by vás zaujímať: