Čakalo sa, že na Dušičky brexit vydesí obyvateľov Ostrovov, namiesto toho prišlo nové hrmenie v Smere. Odchádzanie Maznáka Martina Glváča z postu podpredsedu parlamentu pripomína taký istý ťažký pôrod ježka ako odchod Spojeného kráľovstva z Únie.

 

Cmuk, dík

Kto ma odpáli? Túto otázku položil šéf Smeru Robert Fico, keď minulý týždeň predstúpil spolu s Martinom Glváčom pred novinárov.  Išlo síce len o narážku na to, koľko sekúnd zostáva, kým pôjde ich tlačová konferencia naživo v TA3, voľba slov je však zaujímavá.

Hlavne, keď išlo o dlhoočakávané oznámenie, či kamarát Mariana Kočnera položí funkciu. Pre tých, ktorým by ušla informácia, prečo ide opozícia po krku Martinovi Glváčovi, pripomenieme, že tento vplyvný zakladateľ Smeru si podľa Threemy napísal s obžalovaným podnikateľom stovky ošemetných esemesiek.

Podľa údajnej komunikácie spolu mali rovnaký „ťuťumuťu“ vzťah, ako si Glváč pestoval s Kočnerovou „kolegyňou“ Alenou Zsuszovou. Nuž, zdá sa, že Maznák je maznákom, či ide o ženu alebo muža. Veď kto píše kamošovi: „Cmuk, dík?“ Takto znel jeden z pozdravov Glváča Kočnerovi. Podpredseda parlamentu autentickosť komunikácie rázne odmieta. Priznal však, že s Kočnerom si písali.

„Samozrejme, nie tak, ako sa to uvádza v tých správach, mnoho z nich je prekrútených, vytrhnutých, mnohé tam chýbajú,“ povedal. Dobre, môže byť, poďme mu veriť a rešpektovať krásny princíp prezumpcie neviny. To, či si však pár správ vymenených medzi kamarátmi pamätá Glváč inak, ako ich zverejnili médiá, Igor Matovič a čítal prokurátor, však zrejme nezmení nič na tom, že spolu mali veľmi priateľský vzťah a radi si navzájom pomohli „službičkami“.

POKRAČOVANIE článku na ďalšej strane....