Apel na „vlastné rozhodnutie“

No a práve pre tieto službičky, rady a preberanie politických či obchodných vecí zatúžila opozícia po hlave podpredsedu parlamentu. Navyše, ako často a dokedy si Glváč s Kočnerom vypisovali, smerák nehovorí. „Človek s takouto povesťou a s prepojením na mafiu nemôže zastávať funkciu podpredsedu národnej rady,“povedala napríklad nahnevaná SaS-kárka Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Zhrozená bola aj preto, že donedávna sedávala veľa neho. V lete však vymenila národnú radu za európsky parlament a teraz ju v Bruseli hnevá, že Glváč špiní meno jej krajiny. Šéf OĽaNO Igor Matovič si exministra obrany podal tiež. Apeloval na jeho „mafiánsku česť“. Smeráka vyzval, aby „objavil zvyšky zbojníckej alebo mafiánskej cti“ a odstúpil.

KONČÍ Martin Glváč zrejme v politike melie z posledného.
KONČÍ Martin Glváč zrejme v politike melie z posledného.
Zdroj: SITA

Aj podpora Glváča vo vlastnej strane akosi pokrivkávala. Veľký šéf Robert Fico síce po týždni mlčania svojho vojaka podržal, ale len slovami o povinnosti: „Je moja povinnosť stáť pri svojich ľuďoch v dobrom aj v zlom.“

Nik z ministrov Smeru jasne nepovedal, že ich pranierovaný kolega by mal na poste zostať. „Je svojbytná osoba... sám vám oznámi, keď sa rozhodne... každý sa musí sám vyrovnať so svojím svedomím“. Výhovoriek, ako naznačiť, že by bolo načase zabaliť to, a pritom neponížiť jedného z najvplyvnejších ľudí Smeru, bolo za plný fúrik.

POKRAČOVANIE článku na ďalšej strane....